Володимир Івашко: Завдання поточного року для аграріїв Чернігівщини – стабілізувати обсяги виробництва зерна
Найкраща нагорода для хлібороба – то урожайна нива.
Природно-кліматичні умови нашої області дозволяють виробляти щорічно не менше 3 мільйонів тонн зерна. Національним проектом «Зерно України» до 2015 року передбачено по Україні 80 мільйонів тонн, в тому числі для нашої області 3 мільйони 60 тисяч тонн.
Торік цей рубіж був взятий: аграрії вперше за всю історію області отримали 3 мільйони 124 тисяч тонн зерна.
Сьогодні ранні жнива завершено. Намолочено 906,3 тисяч тонн. Рівень урожайності складає 35 ц/га (+15% до минулого року).
Рівні урожайності по всіх ранніх культурах в поточному році на 8-11% вищі, ніж торік.
Попереду – збирання пізніх культур: гречки, проса, кукурудзи. Очікується намолотити ще 2 мільйони 244 тисяч тонн зерна, щоб вийти на прогнозований в поточному році вал 3 млільйони 150 тисяч тонн.
– Попри усі складнощі нинішньої жнивної кампанії, пов’язані з суспільно-політичною ситуацією в державі, аграрії Чернігівщини працювали злагоджено і професійно. Завдання номер один для аграріїв Чернігівщини – закінчити збирання урожаю зернових культур в оптимальні агротехнічні терміни з мінімальними втратами. Також в цьому році необхідно стабілізувати обсяги виробництва зерна на одержаних в попередні роки показниках. Ми маємо всі можливості щоб забезпечити жителів регіону необхідними продовольчими ресурсами, - підкреслює голова облдержадміністрації Володимир Івашко.
Останні новини Чернігівщини
Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45
За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).
На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44
Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59
До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.
19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58
День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression