Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 12:41:04

Введення паркоматів відкладається

16.01.2012   17:05Агенцiя

Уряд відтермінував обов’язкове встановлення на парковках паркоматів чи автоматичних в’їзних-виїзних терміналів, які мали бути встановлені не пізніше 1 січня 2012 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України 2009 року № 1342.

До цього спонукали численні звернення органів місцевої влади та самоврядування, повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій Близнюк, який представив проект відповідного рішення на засіданні Уряду, що відбулося у понеділок, 16 січня.

“Київ, Донецьк, Львів та Харків прийматимуть величезну кількість відвідувачів матчів футбольного чемпіонату, що створить додаткове навантаження на існуючу систему паркування автомобілів, і це треба враховувати. З іншого боку, Київ – це ще на вся Україна. Далеко не усі міста, на відміну від мільйонників, мають достатньо розвинуту сферу паркування, оператори ринку часто не мають достатнього обсягу коштів на значні інвестиції, яким є придбання та обслуговування паркомату чи терміналу. А те, що вони повинні бути – безсумнівно. Це – детінізація, європейський і світовий підхід до справи”, – зазначив очільник Мінрегіону.

“Введення паркоматів відкладається на один квартал – до 31 березня включно. А до тих пір постанова Уряду абсолютно чітко визначає чинний на сьогодні механізм оплати – придбання відповідного талона, а також через паркомати і в’їзні-виїзні термінали. Тобто, сплачувати за паркування згідно постанови необхідно тільки там, де вам видадуть касовий чек. Крім того, щоб запобігти будь-яким можливостям тіньового обігу коштів, з 1 квітня придбання паркувального талона стане можливим лише за безготівковим розрахунком”, – повідомив Анатолій Близнюк.

Також Міністр звернув увагу на те, що пункт 24 Правил паркування транспортних засобів, затверджених згаданою постановою Уряду, чітко зобов’язує саме оператора обладнати майданчики для паркування паркоматами і терміналами. Проте, за наявною в Мінрегіоні інформацією, місцеві органи влади також поставилися до нововведення формально та не вживали будь-яких заходів для широкого впровадження електронних пристроїв.

За даними Мінрегіону, в Україні на початок 2011 року з 3080 майданчиків для платного паркування лише 116 були обладнані паркувальними автоматами, а ще 32 – в’їзними-виїзними терміналами, що разом складає менше 5% від загальної кількості. На початок 2011 року майданчиків для паркування, обладнаних паркувальними автоматами, найбільше було у Дніпропетровській області (62), Києві (30) та АР Крим (17). У більшості областей паркомати та в’їзні-виїзні термінали взагалі були відсутні.

На сьогодні, за орієнтовною оцінкою Міністерства, для обладнання усіх відведених майданчиків для платного паркування в Україні необхідно встановити біля 7 тисяч паркоматів. Ці пристрої виробляються вітчизняними виробниками у Києві, Львові та Кривому Розі, а їхня вартість залежно від комплектації становить від 10400 до 48500 грн. У зв’язку із технічною можливістю (вітчизняні паркомати спроможні обслуговувати до 20 стоянкових місць одночасно) до відповідного пункту Правил паркування також внесли зміни.


Прес-служба Мінрегіону

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини