Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 07:59:00

Переважна більшість районів області не має боргів із виплати заробітної плати

23.07.2014   08:01

В області триває робота з погашення заборгованості із заробітної плати найманим працівникам підприємств, установ та організацій. На жаль загальна сума заборгованості на початок липня становила 22,1 мільйони гривень.

Саме про те, які заходи вживаються для стабілізації ситуації із виплати заробітної плати йшлося на черговому засіданні тимчасової комісії з питань погашення боргів, яке 22 липня провів заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман.

- Ситуація з виплати заробітної плати, на превеликій жаль, погіршується. Проте темпи зростання заборгованості із заробітної плати наразі нижчі ніж в цілому по Україні. Незважаючи на це ми маємо вчасно реагувати та вживати необхідних заходів для виправлення ситуації, - підкреслив він, відкриваючи засідання.

Заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації також повідомив, що органами соціального захисту населення в області сформовано та надіслано до Міністерства соціальної політики України пропозицію щодо внесення змін до чинного законодавства в частині посилення відповідальності підприємств (збільшення штрафних санкцій), в яких не виплачується заробітна плата працівникам.

За інформацією Директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олега Русіна, в цілому найбільші борги зосереджені в містах Чернігові (11 млн грн.), Ніжині (5,7 млн грн.), Прилуках (3,8 млн грн.). Багатотисячні суми заборгованості із заробітної плати мають Чернігівський, Ніжинський та Коропський райони.

В області налічується 59 підприємств-боржників. Протягом півроку одна частина з них зменшила суми заборгованості, друга – навпаки наростила, а на інших - суттєвих змін не відбулося. Неприйнятним є те, що відбувається збільшення суми боргу із виплати заробітної плати на 45-ти економічно активних підприємствах області. Так, у червні її розмір збільшився на 1,7 мільйонів гривень. Найбільшими боржниками серед цих підприємств залишаються НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія», ПАТ «Хімтекстильмаш», ПАТ «Чернігівбуд». ПАТ «Ніжинський механічних завод», комунальне підприємство «Виробниче управління комунального господарства» міста Ніжин.

Складною залишається ситуація з погашенням заборгованості у будівництві. Підприємства цієї галузі також збільшують борги.

Як позитив, варто відмітити про відсутність заборгованості із виплати заробітної плати працівникам сільськогосподарських підприємств. Відбувається також і поступове зменшення боргів на підприємствах комунальної власності. Варто підкреслити, що 13 районів Чернігівщини взагалі не мають заборгованості із заробітної плати.

- Органи виконавчої влади будуть продовжувати контролювати ситуацію з виплати заробітної плати найманим працівникам. У межах повноважень необхідно застосувати всі можливі важелі впливу щодо ліквідації боргів по кожному підприємству-боржнику. Постійно тримати в полі зору діяльність їх керівників та попередити про наслідки за порушення трудового законодавства, - зазначив Сергій Журман, підсумовуючи результати засідання.

Він також звернув увагу керівників районних та міських комісій на забезпеченні першочергового фінансування видатків на оплату праці працівникам бюджетної сфери області та повної ліквідації, в найкоротші терміни, заборгованості на комунальних підприємствах, підпорядкованих місцевим органам влади.
 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини