Пенсіонери - "спрощенці” можуть сплачувати єдиний внесок лише за власним бажанням
Фізичні особи-підприємці, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, якщо вони працюють на спрощеній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску.
Лише за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування вони можуть бути платниками цього внеску.
Платники єдиного внеску, їх права та обов’язки визначені розділом ІІ Закону України від 08.07.2010 №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до чинного законодавства пенсіонер - це особа, яка отримує пенсію, довічну пенсію, або члени її сім’ї, які отримують пенсію в разі смерті цієї особи у випадках, передбачених законом.
Передбачені такі види пенсійних виплат, як пенсія за віком, пенсія у зв’язку з втратою годувальника та пенсія за інвалідністю внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства).
Останні новини Чернігівщини
Написати бізнес-план допоможуть в офісах «Зроблено в Україні» 13:44
Безкоштовно, оперативно та якісно — саме так в офісах підтримки малого і мікробізнесу «Зроблено в Україні» допомагають майбутнім підприємцям зробити перший крок до власної справи.
Чернігівські тенісисти з повним комплектом медалей на чемпіонаті України 14:32
З 17 до 21 березня у місті Буча відбувся чемпіонат України з настільного тенісу.
Про партнерство у відновленні – на зустрічі з представниками УВКБ ООН та МЗС Німеччини 14:10
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Генеральною директоркою з питань запобігання кризам, стабілізації, миробудування та гуманітарної допомоги МЗС Німеччини Юлією Монар та заступником
Інформація для мешканців щодо роботи міського контакт-центру 13:36
До відома мешканців міста Чернігова! Повідомляємо, що в роботі міського контакт-центру тривають організаційні оновлення.
Чернігівські біатлоністи серед призерів чемпіонату України 13:15
З 16 березня у селі Поляниця Івано-Франківської області триває чемпіонат України з біатлону (чоловіки, жінки).