Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 08:29:41

Національні економічні інтереси важливіші за інтереси європейських партнерів

21.07.2014   09:05Агенцiя

ТОЧКА ЗОРУ — Ми підписали Угоду про асоціацію з ЄС. Це величезний стимул для економіки України. Однак, зрозуміло, що деяким галузям доведеться працювати в умовах конкуренції з європейськими товаровиробниками. І там, де ця конкуренція буде особливо жорсткою, українські підприємства можуть суттєво втратити. Мова про робочі місця. І ці процеси вже почалися, у тому числі й через економічну кризу, — каже Олег Шеремет, член ініціативної групи зі створення осередку Партії розвитку України в Чернігівській області.

На економічні зв’язки з Російською Федерацією впливають також і політична ситуація та військові дії на Сході України. За останніми даними, протягом останніх місяців експорт чернігівських товарів до Росії зменшився на 10% у порівнянні з минулим роком. І буде знижуватися далі. От тільки що робити підприємствам, які більшість своїх товарів поставляли саме на російський ринок? Скорочувати працівників?

На жаль, від Уряду ще не було жодної конкретної та чіткої відповіді щодо перспектив збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві. До речі, за даними обласної служби зайнятості знову знизилась чисельність штатних працівників. Для прикладу, у травні на Чернігівщині налічувалось близько 207-ми тисяч працівників. Це на 6 тисяч менше, ніж рік тому, — підсумовує Олег Шеремет. — Проблему зайнятості могла б вирішити компенсація підприємцям та бізнесменам за новостворені робочі місця. Це є одним з базових завдань Партії розвитку України.

Експерти кажуть, що конкуренція на ринку праці в Україні росте. За червень вона збільшилась у півтора рази: якщо у травні вона була на рівні 4-х чоловік на вакантне робоче місце, то у червні цей показник збільшився до 6-ти.

— Партія розвитку України вимагає від влади надання гарантій збереження старих та створення нових робочих місць у промисловості та підприємництві, — вважає Олег Шеремет. — Насамперед, мова йде про ті галузі, які традиційно були орієнтовані на Росію та країни СНД. Для Чернігівщини це стосується передусім підприємств з виробництва продуктів харчування.

— Також загроза існує і для підприємств автомобілебудування. Автовиробники кажуть, що вже в травні обсяги виробництва автомобілів почали знижуватися на 20% в порівнянні з квітнем. Крім того, зупинилося два автозаводи, що випускають автобуси. У червні ситуація погіршилася ще більше. За повідомленнями прес-служби «УкрАвто», існують ризики зупинки ЗАЗу. Є дані, що Чернігівський автозавод також має проблеми зі збутом продукції.

 Іван Литвин

 

Останні новини Чернігівщини

Все буде #Organic

Все буде #Organic 14:12

В онлайн форматі відбувся XXХI Регіональний Форум «Органічна Україна 2020».

Засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини

Засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини 13:56

Відбулося засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини в Чернігівській області на 2021-2025 роки.

Проєкт ЕMERGENCY у Прилуках

Проєкт ЕMERGENCY у Прилуках 13:49

Медичні заклади Чернігівщини розпочали реалізацію проєкту ЕMERGENCY 2020. В області визначено 9 опорних лікарень, де будуть проведені ремонтні роботи за цим масштабним проєктом. До переліку увійшла і Прилуцька центральна міська лікарня.

Денис Хотульов виборов

Денис Хотульов виборов "срібло" чемпіонату України в індивідуальній гонці 13:12

4 серпня, в м. Богуслав стартував чемпіонат України з велоспорту (шосе) в олімпійських видах програм.

Скільки мисливців на Чернігівщині через аліментні борги не відкриють для себе сезон полювання?

Скільки мисливців на Чернігівщині через аліментні борги не відкриють для себе сезон полювання? 13:00

Незабаром вже зроблять перші постріли та почують запах пороху мисливиці, які не накопичили аліментний борг перед початком сезону полювання. Дійсно, належно виконаний батьківський обв’язок є запорукою вдало проведених вихідних за улюбленою справою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини