Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 січня, 07:49:49

Підприємці Чернігівщини збільшують суми податків і створюють робочі місця

19.07.2014   08:07

На умовах спрощеної системи оподаткування працюють більше 24 тисяч фізичних осіб-підприємців – більше половини від загальної кількості фізичних осіб-підприємців. На І групі – 6188 чоловік, ІІ – 12399, ІІІ – 5503 та V – 6 чоловік. 162 фізичні особи (ІІІ група) зареєстровані платниками податку на додану вартість.

Як зазначила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Наталя Кузнецова, за 6 місяців до місцевих бюджетів області фізичні особи-підприємці перерахували більше 54 млн.грн. єдиного податку з фізичних осіб. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 4,4 млн.грн., темп зростання становить 108,8 відсотка.

Позитивна динаміка надходжень забезпечена завдяки збільшенню розміру ставок єдиного податку для 1 та 2 груп. Адже відповідно до законодавства єдиний податок справляється у відповідних відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року. Вона щорічно збільшується і з 1 січня цього року становить 1218 грн.

Тобто, з 1 січня для платників єдиного податку 1 групи податок становить вже від 12,18 грн. (мінімальний ) до 121,8 грн. (максимальний), для 2 групи - від 24,36 грн. (мінімальний ) до 243,6 грн. (максимальний).

Також на збільшення сплати податку вплинув перехід шести платників єдиного податку на V групу. Ця категорія за півріччя сплатила 700 тисяч гривень.

Варто сказати й про внесок фізичних осіб-підприємців у створення робочих місць. Вони працевлаштували на різні посади 11тисяч 439 чоловік.

Останні новини Чернігівщини

Навчитися жити далі: 12-річна бранка підвалу в Ягідному пройшла психологічну реабілітацію та бореться зі своїми страхами 11:30

“Я боялася всього” — 12-річна Аня може знову зайти у підвал в Ягідному, де її та ще 366 людей примусово утримували росіяни. Може відверто розповідати, що з нею сталося, жити з цим досвідом і допомагати одноліткам. Дівчинка стала учасницею програми — понад пів сотні дітей з різних куточків країни, які втратили батьків або пережили окупацію, протягом місяця перебували в Іспанії та щодня отримували психологічну терапію. Заснувала реабілітаційний табір для дітей киянка Оксана Лебедєва.

  Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною

Нинішня зимова повінь на Чернігівщині – є аномальною і сенсаційною 11:16

В розпал зими рівень води в найбільших річках в межах Чернігівщини – Десні та Дніпрі підвищився немов під час весняного водопілля.

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня

Під вогнем Городнянська та Семенівська громади: ситуація на ранок 27 січня 11:07

Російська армія за минулу добу із мінометів обстріляли громади Чернігівського та Новгород-Сіверського району.

 На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора

На користь Ніжинської громади вирішено стягнути 1 млн 717 тис. грн за користування землею – задоволено позов прокурора 10:58

Господарським судом Чернігівської області 24.01.2023 задоволено позов прокуратури в інтересах Ніжинської міської ради до приватного товариства щодо стягнення 1 млн 717 тис. грн безпідставно збережених коштів внаслідок використання земельної ділянки комунальної власності площею майже 5,5 га без правовстановлюючих документів.