Чернігівщина жнивує
Прийшов липень до хати — нема коли спочивати, кажуть в народі. Але цьогорічний вінець літа не радує аграріїв Чернігівщини сонячними днями.
Перший комбайн вийшов в поле 1 липня, що на тиждень пізніше ніж 2013 року. Та з 15 днів жнивування лише 4 були без дощів. За першу декаду липня кількість опадів подекуди складала 54 мм або 138% від норми.
Тож хлібороби намагаються не згаяти жодної погожої днини. Станом на 16 липня, повідомили у Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації, обмолочено 7% прогнозованих обсягів при середній врожайності майже 45 ц/га (у 2013-му на відповідну дату було оброблено 38% збіжжя при урожайності 36,5 ц/га). Крім того, обмолочена майже половина площ озимого ріпаку (48%) при врожайності понад 23 ц/га.
До збирання ранніх зернових приступили практично по всій області. Начальник управління сільського господарства Семенівської райдержадміністрації Олександр Кравцов розповів, що і в цьому північному районі вже почали жнивувати: прибрано хлібних злаків на площі понад 60 га. Зібране дає надію на гарний урожай. Всього ж під ранні зернові на Семенівщині було задіяно близько дев’яти тисяч гектарів полів.
— В районі досить і палива, і сільгосптехніки, і, головне, працьовитих селянських рук. На заваді збиранню врожаю може стати лише негода. Проте хлібороби сподіваються на краще і готові докласти всіх зусиль, щоб зібрати і зберегти урожай, — запевнив Олександр Кравцов.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression