Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 04:00:08

Основні нововведення для “спрощенців”

14.01.2012   11:59Агенцiя

З 1 січня 2012 року вступив в дію Закон України від 4 листопада 2011 року № 4014-УІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності”.

Законом реформовано спрощену систему оподаткування та передбачені радикальні зміни її базових положень. Найбільше ці зміни торкнулись підприємців.

Згідно з цим законом фізичні особи – підприємці поділені на три групи : в залежності від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності.

До першої групи віднесено підприємців:

– які не використовують працю найманих осіб;

– здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;

– провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;

– обсяг доходу таких підприємців протягом календарного року не може перевищувати 150 тис. грн.

У разі перевищення граничного обсягу доходу, платники єдиного податку першої групи за заявою з наступного календарного кварталу переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для підприємців першої групи органами місцевого самоврядування встановлюється ставка податку в межах від 1 до 10% мінімальної заробітної плати.

До другої групи віднесено підприємців:

– що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.,

Такі підприємці можуть здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку, населенню. Мають право займатись виробництвом, продажем товарів, здійснювати діяльність у сфері ресторанного господарства.

Платники єдиного податку другої групи, які перевищили граничний обсяг доходу в 1 млн. грн. – за заявою в наступному кварталі переходять на застосування ставки податку для третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для другої групи встановлюється ставка – від 2 до 20% мінімальної заробітної плати.

До третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. грн.

Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

В разі перевищення граничного обсягу доходу – платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом.

При цьому, вказані платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

Звертаємо увагу підприємців, що платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій чи безготівковій).

Новим є те, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами;
у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Крім того, дозволено реєстрацію „спрощенців” як платників ПДВ, що створює рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування.

Ще одне нововведення – не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника.

Для фізичних осіб-підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів.

Особливо приємним є те, що підприємці першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, матимуть економічно обґрунтоване право на відпустку: за один місяць щороку вони не сплачуватимуть „єдиний” податок. Аналогічна норма діє також і у випадку хвороби підприємця, якщо вона триває 30 і більше календарних днів і підтверджена копією листків непрацездатності.


Заступник голови Комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернігівській області, заступник голови Жабинець П.Н.

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини