Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 13:22:26

Основні нововведення для “спрощенців”

14.01.2012   11:59Агенцiя

З 1 січня 2012 року вступив в дію Закон України від 4 листопада 2011 року № 4014-УІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування обліку та звітності”.

Законом реформовано спрощену систему оподаткування та передбачені радикальні зміни її базових положень. Найбільше ці зміни торкнулись підприємців.

Згідно з цим законом фізичні особи – підприємці поділені на три групи : в залежності від річного обсягу доходу, кількості найманих працівників і виду діяльності.

До першої групи віднесено підприємців:

– які не використовують працю найманих осіб;

– здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;

– провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;

– обсяг доходу таких підприємців протягом календарного року не може перевищувати 150 тис. грн.

У разі перевищення граничного обсягу доходу, платники єдиного податку першої групи за заявою з наступного календарного кварталу переходять на застосування ставки єдиного податку, визначеної для платників єдиного податку другої або третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для підприємців першої групи органами місцевого самоврядування встановлюється ставка податку в межах від 1 до 10% мінімальної заробітної плати.

До другої групи віднесено підприємців:

– що протягом календарного року використовують працю не більше 10 найманих осіб та обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн.,

Такі підприємці можуть здійснювати господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку, населенню. Мають право займатись виробництвом, продажем товарів, здійснювати діяльність у сфері ресторанного господарства.

Платники єдиного податку другої групи, які перевищили граничний обсяг доходу в 1 млн. грн. – за заявою в наступному кварталі переходять на застосування ставки податку для третьої групи, або відмовляються від застосування спрощеної системи оподаткування.

Для другої групи встановлюється ставка – від 2 до 20% мінімальної заробітної плати.

До третьої групи належать особи, які мають не більше 20 найманих осіб та обсяг доходу яких не перевищує 3 млн. грн.

Ставка для цієї групи – 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ.

В разі перевищення граничного обсягу доходу – платники зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, встановлених Кодексом.

При цьому, вказані платники до суми перевищення зобов’язані застосувати ставку єдиного податку у розмірі 15%.

Звертаємо увагу підприємців, що платники єдиного податку повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій чи безготівковій).

Новим є те, що при розрахунку загальної кількості осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку – фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають:
у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами;
у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.

Крім того, дозволено реєстрацію „спрощенців” як платників ПДВ, що створює рівні конкурентні умови з суб’єктами господарювання, які працюють на загальній системі оподаткування.

Ще одне нововведення – не передбачено збільшення розміру ставки податку за кожного найманого працівника.

Для фізичних осіб-підприємців, які не є платниками ПДВ, передбачено ведення лише книги обліку доходів.

Особливо приємним є те, що підприємці першої та другої групи, які не використовують працю найманих осіб, матимуть економічно обґрунтоване право на відпустку: за один місяць щороку вони не сплачуватимуть „єдиний” податок. Аналогічна норма діє також і у випадку хвороби підприємця, якщо вона триває 30 і більше календарних днів і підтверджена копією листків непрацездатності.


Заступник голови Комісії з проведення реорганізації ДПА в Чернігівській області, заступник голови Жабинець П.Н.

Останні новини Чернігівщини

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин  Віталій Загайний

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин Віталій Загайний 12:38

Голова об'єднання громадських організацій «Центр громадянських ініціатив», львів’янин Віталій Загайний став першим заступником голови Чернігівської ОДА.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині 12:30

20 лютого, із робочою поїздкою на Чернігівщині перебуває Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Так ніхто не кохав…": відбулася нова зустріч мистецького проєкту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 12:26

19 лютого в музеї-заповіднику відбулася ХХХ зустріч мистецького проєкту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Вона була присвячена темі кохання в житті відомих людей.

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська 12:16

У Прилуцькому районі процедуру добровільного об’єднання завершує Ладанська ОТГ. До її складу ввійдуть територіальні громади Ладанської селищної, Івковецької, Краслянської сільських рад Прилуцького району.

Географічні зазначення в Україні. ВІДЕО 12:05

19 лютого відбулася прес-конференція на тему: «Географічні зазначення в Україні: що прийде на зміну коньяку і чи знатимуть гуцульську бриндзю за кордоном?».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини