Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 15:44:45

Підвищення комунальних тарифів – черговий тягар для населення

14.07.2014   13:57Агенцiя

Уряд ще у березні своїм рішенням дозволив збільшувати ціни на житлово-комунальні послуги. Вже з травня зросла ціна на газ для потреб населення. У червні — на електрику. А з 1 липня — тарифи на опалення та гарячу воду піднялись у середньому на 40% по всій країні.

Все це чиновники називають просто: «приведення тарифів для населення до економічно обґрунтованого рівня». Але схоже, що таке «приведення» перетворюється на важкий тягар, що лягає на плечі простих українців.

— Підняття плати за енергоносії та тарифи ЖКГ виглядає як одностороннє прийняття владою вимог міжнародних організацій, наприклад, МФВ. Зрозуміло, що йдеться не про реформи, а про підвищення ціни. Тепер стаття витрат сімейних бюджетів українців на оплату послуг тепло-, водо- та електропостачання збільшиться у рази, — розповідає Анатолій Мельник, партійний організатор Партії розвитку України у Чернігівській області. — Так, по Чернігову за тепло тепер сплачуватимуть у середньому на 40% більше. У Прилуках та Ніжині — на 30-35%.

Експерти вказують, що крім вимог МВФ, на вартість тарифів ЖКГ вплинули проблеми з російським газом. Адже саме газ є найбільш важливим енергоносієм в Україні. Його доля на ринку енергоресурсів становить більше 36%.

Споживання газу скорочується вже кілька років підряд. У 2013 році Україна використала 50,4 мільярдів кубічних метрів газу. Майже половина цієї кількості видобута всередині країни. Решта — імпорт, майже все з Російської Федерації.

Підраховано, що житловий сектор у 2013 році спожив 27 мільярдів кубів газу. Це навіть більше, ніж промисловість. Тому мова про десятки мільярдів гривень.

Міжнародні аналітичні центри прогнозують падіння економіки через значне зростання ціни на газ та підвищення тарифів. А ще — зниження загального рівня добробуту населення.

На чергових зборах ініціативної групи щодо створення осередку Партії розвитку України в області говорили про непосильний тягар послуг ЖКГ для жителів області.


— Так, є рішення Уряду щодо компенсації вартості послуг ЖКГ та газу для населення. Також працює система субсидій. Однак тепер ці соціальні допомоги потребуватимуть мільярдних бюджетних коштів. Раніше ці кошти йшли на відшкодування різниці у тарифах «Нафтогазу» та місцевим енергокомпаніям. І тут постійно були шалені борги. Навряд чи бюджет зможе компенсувати населенню те, що роками не повертав приватним енергокомпаніям.

— Складається враження, що анонсовані реформи для населення асоціюватимуться з підвищенням цін. На проїзд у автотранспорті. На продукти харчування. Тепер – і на послуги ЖКГ. Позиція Партії розвитку України однозначна – ми виступаємо категорично проти того, аби державні проблеми та зобов’язання влади перед іноземними партнерами вирішувались за рахунок простих українців,
— вважає Анатолій Мельник.

Іван Литвин

PR

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.