Бабусі програють супермаркетам і просять виплатити покупцям аванс
Для більшості селян, які хотіли перед Новим роком гарно спродатися в Чернігові, торгівля була невдала.

субсидії
Катерина Потапенко заплатила чималі гроші, щоб доїхати до обласного центру з Куликівки Городнянського району.
– Уявіть собі, – розповідає про 31 грудня, – що привезла, те й, фактично, відвезла додому. Людей понаїхало з молоком, сиром! Думали, щось вторгуємо на гостинці дітям, внукам. А покупців немає!
Зустрілися ми з Катериною Петрівною на базарі 3 грудня. Наполеглива жінка все-таки вирішила після свят навідатися до Чернігова знову. Цього разу їй пощастило: дощило, тому із сіл приїхало мало “конкурентів”. Практично все продала. Щоправда, й ціну за літр молока жінці довелося зменшити до 6 гривень. Продавчині, які тримали її, як і в грудні, на рівні семи гривень, стояли з товаром до вечора. Сир Катерина Потапенко продавала на 6 гривень дешевше. Її “колеги” – Марія Кравченко з Киселівки та Валентина Ілляшенко з Черниша – теж “опустили” цінову планку м’якого сиру до 22–25 гривень, а Валентина Курінна із Березанки – аж до 15–18 гривень за кілограм.
У м’ясному павільйоні продавчині теж відзначають загальне зниження попиту. А відтак ніхто не ставить високу ціну. Невигідно.
– От підходить чоловік, – пояснює Валентина Петрик, – і каже мені: “Узяв би на Новий рік шматочок м’яса, та авансу не дали”. І, знаєте, мабуть, багатьом його не заплатили. Бо порівняно з минулими роками цього разу виторгу ніякого!
З цієї ж причини продавчиня риби Наталія Жадан сьомгу та форель пропонує на 25 гривень дешевше, ніж торік. Та й на інші види рибної продукції нині знижки.
На речовому ринку “Нива” 30 і 31 грудня передсвяткового ажіотажу не відчувалося. Після свят, 3–5 грудня, тут взагалі було майже порожньо. Основний дохід чернігівських “речовиків” ще рік тому забезпечували сусіди-білоруси. Однак девальвація білоруського рубля, проблеми з купівлею в сусідній країні валюти призвели до припинення масових поїздок за товарами на Чернігівщину.
– Я завезла у вересні на зиму 50 пальт-пуховиків, із них 40 залишилося нереалізованими, – скаржиться підприємець Олена Лисенко. – З 9 по 23 грудня не продала жодної речі! Не знаю, як ми далі тут виживатимемо…
На “Хитрому” ринку продавці в Новоріччя добряче підзаробили. Однак і тут переважають критичні настрої.
– За 15 років, що я стою на ринку, – зізнається Алла Гапон, – цей – найгірший. Просто на кожному кутку поставили супермаркети. І вони забирають наших покупців.
Справді, в Чернігові останнім часом з’явилося чимало нових продовольчих комплексів, які приваблюють чернігівців досить істотними знижками на моркву, капусту, цибулю тощо. І незаможні пенсіонери, і власники дорогих автівок вибирають ці супермаркети, бо тут і дешевше, і культура обслуговування вища, та ще й зручна парковка.
Одне слово, Чернігів радує дешевими привабливими цінами. Але це не тішить торговельників, чиї заробітки, як і зарплати покупців, бажають кращого.
http://www.golos.com.ua/Article.aspx?id=245456
Сергій Павленко
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).