Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 18:02:53

Жнива-2014: зібрати врожай швидко і без втрат

19.06.2014   13:44

Таке завдання поставив перед аграріями області голова обласної державної адміністрації Володимир Івашко на засіданні обласного штабу по підготовці до проведення збирання зернових культур.

Під урожай цього року сільгосптоваровиробниками області було посіяно понад 200 тис. га озимих культур на зерно, в тому числі озимої пшениці посіяно 162,7 тис. га, жита - 41 тис. га. Ярі зернові культури посіяні на площі 484,4 тис. га, з них кукурудза на зерно – 390 тис. га. Загалом прогнозований загальний обсяг посіву всіх сільськогосподарських культур на 3,1 тис. гектарів більше, ніж в 2013 році.

Для успішного проведення польових робіт, в тому числі і жнив, здійснюється технічне переоснащення сільськогосподарського виробництва. Агроформуваннями області придбано 49 тракторів, 1 зернозбиральний комбайн, 27 одиниць посівної техніки, 21 - ґрунтообробної, 5 оприскувачів, 4 вантажних автомобілі та 53 одиниці іншої сільськогосподарської техніки та обладнання на загальну суму 52,3 млн гривен. Забезпечується потреба в паливно-мастильних матеріалах: накопичено 5,8 тис. тонн дизельного палива та 1,7 тис. тонн бензину.

За прогнозними показниками фахівців, цього року є всі умови перевищити минулорічні показники та зібрати 3,2 мільйони тонн зернових. Торік внесок хліборобів Чернігівщини у загальноукраїнський коровай склав 3,1 мільйони тонн збіжжя.

Голова облдержадміністрації підкреслив: у зв’язку з нестабільною погодною ситуацією, збирання ранніх зернових має бути проведено оперативно та якісно. Нагальними є питання пожежної безпеки в місцях збирання, зберігання та переробки нового врожаю, а також дотримання норм охорони праці та промислової безпеки в цей період.

За підсумками розгляду стану організації проведення та технічного забезпечення жнив Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації доручено вжити організаційних заходів щодо своєчасного проведення збирання зернових культур в оптимальні агротехнічні строки.

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини