Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 лютого, 06:59:07

На Чернігівщині 251 безробітний розпочав підприємницьку діяльність

24.05.2014   10:33Агенцiя

Однією із активних форм реалізації державної політики зайнятості є залучення безробітних до підприємницької діяльності. Службою зайнятості реалізується комплекс цілеспрямованих дієвих заходів щодо стимулювання самозайнятості населення.

По-перше, це – організація різнопланових інформаційних та тематичних семінарів, на які запрошуються бажаючі започаткувати власну справу. На них безробітні отримують інформацію щодо ситуації на ринку праці, самозайнятості, вибору професій, придатних для підприємницької діяльності, чинного законодавства тощо. Громадянам, які планують стати підприємцями, фахівці центрів зайнятості рекомендують пройти профдіагностичне обстеження.

З метою набуття теоретичних знань та практичних вмінь щодо бізнес-планування безробітним пропонується навчання на курсах цільового призначення «Підприємець – початківець» та «Основи малого підприємництва».

Суттєвою фінансовою підтримкою для підприємців-початківців є виплата допомоги по безробіттю одноразово. Її можуть отримати ті безробітні, яким виповнилося 18 років, у разі, якщо вони не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом місяця у зв’язку з відсутністю для них на ринку праці підходящої роботи. Одноразова виплата допомоги по безробіттю виплачується у розмірі річної суми допомоги по безробіттю, визначеної конкретному безробітному. Якщо безробітний вже отримав частину призначеної допомоги по безробіттю, то надається її залишок. Тобто розмір виплати нараховується кожному безробітному індивідуально.

Протягом січня-квітня 2014 року на Чернігівщині 251 людина започаткувала власну справу, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово.

Крім того, за звітній період підприємцям та тим, хто бажає ними стати, було надано 368 консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням представників органів місцевого самоврядування, податкової інспекції, Пенсійного фонду, банківських установ, державних реєстраторів тощо.

Отже, звертаючись за допомогою до центру зайнятості, пам’ятайте, за умови відсутності на ринку праці підходящої роботи у вас є можливість спробувати самостійно побудувати своє майбутнє, відкривши власну справу!


Чернігівський обласний центр зайнятості
 

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.