Ціни у цілому збільшилися
За розрахунками Держстату України показник рівня інфляції у квітні 2014 р. в Чернігівський області становив 103,7%, в Україні – 103,3%; з початку року в області – 106,7%, в Україні – 106,4%.
Серед регіонів найвищий показник інфляції (104%) зафіксовано в Одеській, найнижчий (102,7%) – у Вінницькій області.
На споживчому ринку області ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,1%. Найбільше (на 17,2%) подорожчали овочі, зокрема білокачанна капуста – в 1,8 раза, цибуля ріпчаста – майже на чверть, морква та помідори – на 20,8–23,2%.
Фрукти стали дорожчими на 14,9%, у т.ч. банани – на 20,8%, цитрусові та яблука – на 7,1–10,2%. На 5,7–9,5% зросли в ціні цукор, риба та продукти з риби, продукти переробки зернових та рис; на 2,0–3,9% – масло, сири, макаронні вироби, хліб, безалкогольні напої, м’ясо та м’ясопродукти.
Ціни на транспорт у цілому збільшилися на 11,4%, що в основному пов’язано зі зростанням цін на паливо та мастила на 19,4%, на автомобілі – на 8,4%, вартості перевезень залізничним та автодорожним пасажирським транспортом – на 2,7 та 4,7% відповідно.
На 16,1% більше тепер доводиться сплачувати за туристичні послуги, на 3,7–15,2% – за придбання одягу і взуття, побутової техніки, фармацевтичної продукції та мобільних телефонів.
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.