Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 21:16:41

Колектив Чернігівської митниці спрямував до Державного бюджету України вдвічі більше податків і зборів, ніж торік

14.10.2011   06:44

Протягом 9 місяців 2011 року Чернігівською митницею перераховано до Державного бюджету України 1 мільярд 333 мільйони гривень. Цьогорічна сума зібраних податків і зборів перевищує аналогічний показник минулого року на 706 мільйонів гривень, або більше ніж у 2 рази.

13 жовтня у приміщенні Чернігівської митниці відбулась розширена нарада, присвячена підведенню підсумків діяльності установи за 9 місяців поточного року. Проводив нараду начальник митниці Олександр Іванов. До участі у нараді та прес-конференції були запрошені представники регіональних засобів масової інформації.

Позитивна динаміка збільшення перерахованих коштів до Державного бюджету України обумовлена збільшенням у 2 рази вартісних обсягів оподаткованого імпорту, проведенням додаткових заходів, спрямованих на забезпечення повноти оподаткування. За результатами посилення роботи з визначення митної вартості, класифікації, країни походження товарів та контрольно-перевірочної роботи додатково перераховано до Державного бюджету України 77 мільйонів гривень.
Найбільше зростання митних платежів відбулось за рахунок збільшення обсягів митного оформлення нафтопродуктів. Цього року при митному оформленні нафтопродуктів сплачено на 362,6 мільйонів гривень або у 96,4 рази більше коштів, ніж за аналогічний період минулого року. Також на зростання суми платежів вплинуло збільшення обсягів митного оформлення наступних товарів: азотно-фосфорно-калійні мінеральні добрива, вантажні автомобілі, пневматичні гумові шини, сигарети, пиво солодове, вироби з шоколаду.

Крім економічної складової, колективом митниці приділяється значна увага боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями. З початку року митницею порушено 12 кримінальних справ на загальну суму 5,5 мільйонів гривень за фактами незаконного переміщення наркотичних речовин, промислових та продовольчих товарів, історико-культурних цінностей, холодної зброї. Протягом 9 місяців співробітниками митниці виявлено та припинено 761 спробу незаконного переміщення через митний кордон України товарів на загальну суму понад 24 мільйони гривень.

Оперативними підрозділами митниці систематично здійснюються заходи щодо протидії незаконному переміщенню наркотичних засобів на зброї, за результатами яких з початку року виявлено та припинено виявлено 10 випадків незаконного переміщення через митний кордон України наркотичної речовини, 7 випадків – психотропних лікарських засобів та 1 випадок – прекурсорів.

Крім цього, припинено 16 випадків незаконного переміщення зброї та боєприпасів: холодної зброї (кортик, 3 штик-ножі, 2 кинджали, 3 мисливські ножі, кістень, нунчаки, металевий телескопічний кийок), гладкоствольної та газової зброї та 107 одиниць набоїв.

За результатами співпраці з митними органами зарубіжних держав у напрямку виявлення та припинення порушень митного законодавства митницею було порушено 5 адміністративних справ на суму 4,8 мільйонів гривень, порушено 3 кримінальні справи на суму 4,3 мільйони.

Начальник митниці Олександр Іванов підкреслив важливість налагодження повноцінного партнерства між митницею та суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Одним із найбільш вагомих нововведень митної служби останнього часу є запровадження процедури електронного декларування.

Запровадження даної процедури позитивно вплинуло на роботу підприємств, оскільки у них з’явилася можливість декларувати товари шляхом подання документів контролю за доставкою товарів (попереднього повідомлення та попередньої митної декларації) і вантажної митної декларації виключно в електронному вигляді.
Це підтвердила декларант ТОВ “Український торгівельний дім Белшина” Тетяна Стрижова, яка була присутня під час прес-конференції і продемонструвала журналістам переваги електронного декларування. Тетяна Стрижова повідомила, що з часу включення підприємства до Реєстру підприємств, допущених до електронного декларування, оформлено 96 електронних документів.

Начальник митниці розповів, що на сьогоднішній день у зоні діяльності Чернігівської митниці до електронного декларування долучились 12 підприємств. З липня по жовтень 2011 року у електронному вигляді було подано та оформлено 583 документи. На даний час керівництвом Чернігівської митниці здійснюється активна робота по залученню більш широкого кола підприємств до електронного декларування. Серед основних переваг якого, начальник митниці Олександр Іванов назвав: прискорення товарообігу, скорочення часу на здійснення митних процедур, виключення суб’єктивних факторів, тобто корупціогенних чинників.

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».