Визначено міста-партнери Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа" в Україні. Є і Чернігів
Процес відбору українських міст, які стануть партнерами Проекту USAID«Муніципальна енергетична реформа в Україні» завершився. Про це повідомили в Департаменті стратегії реформування та розвитку житлово-комунального господарства Мінрегіону.

38 українських міст висловили своє бажання співпрацювати з Проектом. Відбір здійснювала спеціально створена комісія, до якої увійшли представники USAID, Проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Cвітового банку, НЕФКО, ЄБРР, Мінрегіону, Нацкомпослуг та АМУ. За результатами роботи комісії обрано 15 муніципалітетів: Євпаторія, Тернопіль, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кривий Ріг, Луцьк, Павлоград, Рівне, Суми, Вінниця, Дніпропетровськ, Херсон, Хмельницький, Чернігів. Ці міста співпрацюватимуть з Проектом упродовж наступних 3 років.
Крім того, членами комісії було вирішено, що Проект співпрацюватиме також зі Львовом та Кам’янцем-Подільським – містами, які вже затвердили плани дій сталого енергетичного розвитку відповідно до «Угоди мерів», а також з містом Київ. З цими містами Проект створить партнерства, в рамках яких міста братимуть участь у деяких заходах Проекту, головним чином у тих, які направлені на розповсюдження кращих практик та проведення навчання для місцевих фахівців.
Співпраця Проекту МЕР з обраними містами-партнерами почнеться найближчим часом. Пілотними містами на перший рік діяльності Проекту визначено Івано-Франківськ, Вінницю, Дніпропетровськ, Краматорськ, Херсон та Чернігів.
Нагадаємо, до участі у конкурсі запрошувалися міста, які вже долучилися або планують долучитися до Угоди мерів; зацікавлені в інвестиціях у муніципальні проекти з підвищення енергетичної ефективності та/або чистої енергії (із залученням міжнародних фінансових установ, банків або приватних інвесторів) та мають населення від 100 000 до 1 000 000.
Критеріями відбору були: зацікавленість міста у співпраці; наявність структури енергетичного менеджменту; наявність енергетичних планів або ініціатив з їх розробки; стан ефективності використання енергії кінцевим споживачем; обсяг систем енергопостачання та комунальних послуг; стан міського бюджету та можливість співфінансувати проекти з підвищення енергетичної ефективності та/або відновлюваної енергетики; досвід у запровадженні проектів з розвитку у минулому та їх результати; участь приватного сектору в проектах з розвитку енергоефективності та ін.
Проект «Муніципальна енергетична реформа в Україні» співпрацюватиме з містами-партнерами над підвищенням ефективності використання енергетичних ресурсів через навчання місцевих фахівців та надання їм допомоги у розробці Планів дій сталого енергетичного розвитку. Крім того, Проект МЕР надасть містам підтримку у створенні системи муніципального енергетичного менеджменту та допоможе в залученні фінансів на реалізацію заходів, визначених у Планах дій сталого енергетичного розвитку.
Прес-служба Мінрегіону України
Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25
В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21
На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.
“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16
"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13
На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35
Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.