Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 14:01:29

Підприємство "Отіс" обслуговує 1055 ліфтів житлового фонду м. Чернігова

05.03.2014   16:21

Про роботу ліфтового управління №5 приватного акціонерного товариства "Отіс" у 2013 році інформував на розширеній міській нараді начальник ліфтового управління №5 приватного акціонерного товариства "Отіс" Олександр Лапкіс.

За його словами, на сьогодні ПрАТ"Отіс" обслуговує 1055 ліфтів житлового фонду нашого міста. Фахівцями підраховано, що звичайний ліфт у дев'ятиповерховому будинку за рік робить 60 тисяч поїздок, проводить майже 70 тисяч циклів відкриття-закриття дверей, проходить до 10 тис. км, перебуває в русі майже 1300 годин, і перевозить порядку 9 тис. тон вантажів і пасажирів. Отже, ліфтове устаткування вимагає періодичного ремонту, відновлення, капітальних ремонтів і заміни у встановлений термін, і, як наслідок, значних видатків на експертне обстеження ліфта, кошторисної документації, експертизи. Забезпечення якісного й своєчасного ремонту – запорука безпеки людей, які користуються даним устаткуванням. Але не менш важливим є й належна експлуатація ліфта самими пасажирами.

В Україні склалась критична ситуація щодо безпеки ліфтів. У житловому фонді експлуатується біля 100 тис. ліфтів, з яких 49 % відпрацювали свій нормативний термін – 25 років. При цьому технічний стан ліфтів з року у рік погіршується, що становить загрозу для здоров'я та життя людей, які щоденно користуються послугами ліфтів, а це 12 млн. чоловік.

Зважаючи на загострення проблеми старіння ліфтового парку в Україні, необхідно вирішувати питання щодо продовження терміну служби ліфтів, вважає О.Лапкіс, адже термін експлуатації у 25 років затверджений ще у радянські часи. Втім, у різних містах країни існує багато ліфтів, які успішно працюють за межами встановлених нормативами термінів експлуатації. Одним з варіантів вирішення цієї проблеми він назвав модернізацію існуючих ліфтів, яка б продовжила термін їх служби до 30-35 років і гарантувала необхідну безпеку користувачам.

Важливими чинниками належної експлуатації ліфтів є температурний режим у шахті й машинному відділенні ліфтів, допустима норма: від +1 до +40 градусів тепла. Проте, у літній період і, особливо, у зимній, ці температурні режими не відповідають вказаним нормам, що сприяє частим поломкам та зупинкам ліфтів.

Однією з проблем роботи підприємства керівник назвав низьку ціну за технічне обслуговування ліфтів на сьогоднішній день Ціни відповідають затратам на їх експлуатацію у 2007 році. Така ціна впливає на технічний та естетичний стан ліфтів. Крім того, підготувати професійних спеціалістів підприємству необхідно протягом не менше 3-х років. У порівнянні з іншими містами України, у Чернігові технічне обслуговування ліфтів має чи не найнижчу вартість.

У Чернігові налічується 545 ліфтів, у яких закінчився термін експлуатації. Впродовж 2013 року у місті проведено капітальні ремонти 74 ліфтів, з яких 34 відпрацювали визначений термін експлуатації – 25 років.

Одним з показників якісної роботи підприємства, на думку доповідача, є скорочення кількості ліфтів, які зупинились через несправність. Ліфти, які не працюють більше року, не підлягають ремонту. У місті Чернігові немає ліфтів, які не працюють. Підсумовуючи доповідь, О. Лапкіс запевнив, що підприємство робитиме все можливе, аби своєчасно вирішувати проблеми та забезпечити якісну роботу ліфтів у місті.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.