Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 28 травня, 14:32:38

У минулому році область здійснювала зовнішню торгівлю товарами із 111 країнами світу

22.02.2014   16:55

Географічне розташування Чернігівщини на стику трьох держав створює чудові можливості для розширення торговельного потенціалу регіону.

За 2013р. обсяги експорту та імпорту товарів становили, відповідно,  555,1 млн.дол. США та 586,0 млн.дол. США. Порівняно з 2012р. експорт збільшився на 2,4%, імпорт – на 7,6%.

Лідерами в зовнішній торгівлі товарами  залишаються  Росія та Білорусь, які забезпечували  35% експортних і 38% імпортних поставок.

Чернігівщина успішно розвиває торговельні зв’язки з Іспанією, Азербайджаном, Туреччиною, Румунією, Італією, Казахстаном, Молдовою та Китаєм. На ці країни припадало 28% усього експорту.

В асортименті поставок до країн світу майже 45% припадало на папір та картон, зернові культури, понад чверть – на готові харчові продукти, текстильні матеріали та текстильні вироби, деревину й вироби з неї.

Найбільшими партнерами в імпорті товарів були: Німеччина, Польща, Індія, Китай, Бразілія, Італія та США, за рахунок яких формувалося 37% обсягу надходжень.

Основу товарної структури імпорту становили тютюнові вироби, каучук, гума, папір та картон, текстильні матеріали та текстильні вироби, пластмаси, полімерні матеріали, засоби наземного транспорту, крім залізничного, котли, машини, добрива.

Останні новини Чернігівщини

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин

З 30 травня Укрзалізниця додає ще 6 рейсів за маршрутом Чернігів-Ніжин 16:25

В Укрзалізниці повідомили про покращення сполучення деблокованими регіонами, а тому додає ще 6 рейсів Чернігів - Ніжин та зворотно, з 30 травня

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців

У Ніжині проводять екскурсії для вимушених переселенців 16:21

На сьогодні в Ніжині налічується 2500 внутрішньо переміщених осіб.

“Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". Виставка карикатур у Чернігові. ФОТОРЕПОРТАЖ 16:16

"Якщо ворог смішний, то він вже не страшний". 27 травня у Туристичному інформаційному центрі відкрилася Міжнародна виставка політичних та антивоєнних карикатур у межах міжнародного конкурсу під гаслом "Русскій воєнний корабель, іди на …!".

   На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями

На Чернігівщині не вистачає «робочих рук»: які професії найбільше затребувані роботодавцями 16:13

На сьогодні у базі даних Чернігівської обласної служби зайнятості налічується 337 вакансій.

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців

ГО «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає активних переселенців 11:35

Громадська організація «КРИМSOS» та агентство ООН у справах біженців в Україні шукає проактивних переселенців та прагне допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) у розв'язанні задач і викликів, з якими вони стикаються самі чи в громадах, де проживають.