Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 08:18:50

Що турбує бізнес Чернігівщини

08.02.2014   11:28

Начальник Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Андрій Лаврешов зустрівся за «круглим столом» з представниками бізнесових кіл Чернігівщини.

Мова йшла про новації в роботі Міністерства доходів і зборів, позитивні зміни в законодавстві, які відбулися останнім часом, запровадження новітніх технологій в систему адміністрування податків та зборів тощо.  Перед поважною діловою аудиторією також виступили начальник Чернігівської митниці Міндоходів Олександр Іванов та заступник начальника-начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів  у Чернігівській області Михайло Дмітрієв. А потім було спілкування у формі діалогу – присутні ставили запитання, висловлювали свої думки, вносили пропозиції і навіть говорили компліменти.

Андрій Лаврешов, зокрема, зазначив, що на 1 січня цього року в порівнянні з відповідним періодом минулого року  в області додалося 457 юридичних осіб і 246 підприємців. Враховуючи позитивні зміни в законодавстві, варто сподіватися, що тенденція збільшення суб’єктів господарювання, розширення сфер бізнесу буде спостерігатися й надалі. Сприятимуть цьому й законодавчі зміни, що відбуваються.

З 1 січня набули чинності закони, спрямовані на поліпшення умов ведення бізнесу й спрощення процедур реєстрації платників податків. Зокрема, суб’єкти господарювання тепер самостійно вирішують з приводу реєстрації платником ПДВ. Також передбачено відміну свідоцтв про реєстрацію платників ПДВ і разом з тим їм забезпечено право одержувати виписки з реєстру платників ПДВ в органах Міндоходів. Публікації на офіційному веб-порталі Міндоходов даних про реєстрацію суб'єктів господарювання платниками ПДВ дають можливість контролювати своїх контрагентів.

Аналогічно спрощена процедура реєстрації й для  платників єдиного податку.

Основний тренд 2013 року - електронні сервіси. Міністерство має намір впроваджувати сервіси для платників і цього року, а також удосконалити вже працюючі. Торік на Чернігівщині безкоштовно було видано 39,3 тисяч посилених сертифікатів електронних ключів. До речі, термін їх дії продовжено до 2 років.

У грудні минулого року на веб-порталі Міністерства почав роботу новий сервіс – «Електронний кабінет платника податків», за допомогою якого можна формувати податкову звітність. Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату.

У 2014 році підприємці-спрощенці першими зможуть оцінити переваги такої новації, як сервіс електронних перевірок. Ця процедура дозволить проводити аудит звітності дистанційно, не відволікаючи підприємця від його основної діяльності. З 2015 року цю можливість одержать усі представники малого й середнього бізнесу, а з 2016 року – інші платники податків.     Головне завдання Головного управління Міндоходів - збільшення надходжень до бюджету. Андрій Лаврешов запевнив, що це буде відбуватися  винятково за рахунок детенізації економіки. Для сумлінних платників Міністерство залишається  стабільним і надійним партнером, - наголосив він.

Про вплив новацій законодавства на розвиток зовнішньоекономічної діяльності у регіоні говорив начальник Чернігівської митниці Міндоходів Олександр Іванов. Минулого року завдяки впровадженню автоматизованої системи оцінки ризиків митниця у 1,5 рази зменшила кількість митних оглядів. Відсоток загальної кількості проведених митних оглядів до кількості оформлених митних декларацій минулого року порівняно з попереднім   зменшено з 5,6 % до 3,8 %.

Як саме робота слідчого управління спрямована на наповнення бюджету – у цифрах і фактах розповів заступник начальника-начальник слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів  у Чернігівській області Михайло Дмітрієв.

Представники бізнесу мали можливість висловити свої думки та  пропозиції щодо ведення бізнесу, змін у законодавстві, а також щодо стосунків з контролюючою структурою. І хоча формат зустрічі передбачав переважно запитання від бізнесу, але приємним  сюрпризом для керівників Головного управління Міндоходів та Чернігівської митниці були слава вдячності, висловлені представниками бізнесу.

Підбиваючи підсумки, начальник ГУ Міндоходів у Чернігівській області Андрія Лаврешов зазначив, що такі зустрічі і відверті розмови обопільно корисні. Тож таку практику необхідно продовжувати.

Останні новини Чернігівщини

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано

Спільні заходи дають результат: 9 тис найманих працівників офіційно працевлаштовано 08:16

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що у рамках проведення спільних заходів з метою підвищення рівня заробітної плати, сплати податків та єдиного внеску, дотримання трудового законодавства фахівцями податкової служби та Держпраці в області проведено співбесіди з 398 cуб’єктами господарювання у сфері торгівлі і тимчасового розміщення та організації харчування та розповсюджено майже 1 тисячу інформаційних буклетів.

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця

Судом розглянуто кримінальне провадження відносно місцевого жителя, який відкрито заволодів телефоном незнайомця 08:04

Під час судового розгляду знайшло своє підтвердження обвинувачення чоловіка у тому, що він 11.07.2019, опівдні, перебуваючи біля будинку № 50 по вул. Рокосовського у м. Чернігові, шляхом ривку, з передньої кишені джинсів, відкрито заволодів мобільним телефоном потерпілого марки «Asus».

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці

Чернігівська поліція затримала підозрюваного у пограбуванні ювелірної крамниці 07:58

Поліцейські оперативно розшукали та затримали чоловіка, який підозрюється у відкритому заволодінні золотим ланцюжком у магазині в центрі Чернігова.

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля

Чернігівський район: рятувальники ліквідували загоряння автомобіля 07:51

27 лютого о 10:17 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Новий Білоус Чернігівського району сталося загоряння автомобіля ВІС-2345.

28 лютого - День працівників патрульно-постової служби України

28 лютого - День працівників патрульно-постової служби України 07:44

Згідно з наказом Міністерства Внутрішніх Справ, ще в 2006 році на базі підрозділів патрульно-постової міліції (ППМ) була створена Патрульна служба (ПС), однак свій «професійний день» за роки незалежності України її працівники почали відзначати вперше тільки з 2010 року.