Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 травня, 17:24:13

Про виконання міських програм щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб

13.10.2011   12:50Агенцiя

У місті Чернігові проводиться постійна робота щодо виконання заходів “Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки” та “Програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2009-2011 роках”.

Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми з міського бюджету у 2011 році складає 323,0 тис. грн.

Кошторисом на 2011 рік кошти на фінансування вказаної програми не виділялись. Водночас, протягом 2011 року з міського бюджету по спеціальному фонду були спрямовані кошти на забезпечення доступності медичного консультування та безоплатного лабораторного обстеження всіх верств населення на ВІЛ у сумі 112839,56 грн.

На створення та поширення соціальної реклами з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та пропаганди здорового способу життя міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді використано 2750 грн. за рахунок загального фонду міського бюджету (5 тис. примірників рекламної продукції).

У місті щоквартально проводяться засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, на яких розглядаються питання відповідно до затвердженого плану. У межах координаційної ради активно співпрацюють представники різних служб, відомств, організацій, які опікуються проблемами ВІЛ/СНІДу.

Інформаційні матеріали з питань ВІЛ/СНІДу, що розглядаються на засіданнях координаційної ради, систематично оприлюднюються на сайті міської ради.

Управлінням охорони здоров’я міської ради проводиться щоквартальний моніторинг виконання Програми, інформація оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради.

Щоквартально здійснюється моніторинг обстеження населення міста на ВІЛ та моніторинг функціонування кабінетів анонімного безкоштовного обстеження та кабінетів “Довіра”.

Станом на 01.10.2011 р. на обліку у лікувально-профілактичних закладах міста перебуває 887 ВІЛ-інфікованих, у т.ч. 72 дітей. За звітний період міськими закладами охорони здоров’я проведено 22478 обстежень на ВІЛ, що складає відповідно 7,6% від усього населення, у т.ч. з груп ризику 3846 (17,1%). Позитивний результат мали 198 осіб (0,88% обстежених). До кабінетів “Довіра” звернулись 7994 особи, з них 19 – анонімно. Проведено 5565 дотестових та 3143 післятестових консультувань, виявлено 44 позитивних результатів.

У спеціалізованому відділенні, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні №2, протягом першого півріччя поточного року проліковано 178 осіб, зареєстровано 311 амбулаторних звернення.

У відділенні виявлено 8 випадків захворювань на туберкульоз. Всі хворі проходять діагностику туберкульозу (флюорографічне або рентгенологічне обстеження, дослідження мокроти на БК). У відділенні обстежено на БК 38 осіб, позитивних результатів не було.

Проводяться підтверджувальні дослідження при виявленні антитіл до ВІЛ-інфекції. За 9 місяців по відділенню проведено 165 обстежень на антитіла до ВІЛ, з них підтверджувальних тестів – 49, що складає 29,7% від усіх обстежень.

Всім пацієнтам надана медична, психологічна допомога. Члени родини отримують консультації з питань правил догляду за хворими. У відділенні померло у поточному році 9 хворих (5%).

Спеціалістами центру Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підтримано та впроваджено серед студентської молоді пілотний проект “Тренінгові заняття для майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів щодо проведення профілактичної роботи з питань ВІЛ/СНІДу”. Протягом червня-серпня поточного року проводились заходи щодо організації змістовного дозвілля дітей та утвердження здорового способу життя в оздоровчому закладі “Зелений Гай” та під час ігротек на вулицях міста. Проведено 247 заходів, надано 3771 послугу.

У рамках діяльності спеціалізованого формування “Центр соціальної підтримки сімей та дітей, які живуть з ВІЛ” протягом звітного періоду надано 136 послуг дітям і 63 послуги батькам (соціально-педагогічні, інформаційні, соціально-економічні, соціально-медичні). ВІЛ-інфікованій молоді надано 119 послуг.

У звітному періоді під час роботи Служби соціально-профілактичної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 152 наркозалежні особи отримали 378 педагогічних та соціально-медичних послуг, обміняні 1490 шприців. Для 146 осіб (11 груп) із числа колишніх споживачів ін’єкційних наркотиків та залежних проведено 27 групових занять-тренінгів з профілактики ВІЛ/СНІДу та формування здорового способу життя.

На виконання “Програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2009-2011 роках” з міського бюджету профінансовано 34,8 тис. грн. на придбання флюороплівки та 50,7 тис. грн. на туберкулін. У зв’язку з недостатнім бюджетним фінансуванням батьки вимушені купувати за власні кошти туберкулін для проведення профілактичних щеплень дітям Річний план флюорообстеження населення міста виконаний на 75,4%.

Медичні працівники на місцях та через засоби масової інформації постійно інформують населення про мережу закладів та установ, які здійснюють профілактичну, консультативну роботу, діагностику та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії.

Робота щодо моніторингу стану виконання міських програм з урахуванням їх фінансового забезпечення та ефективного витрачання коштів продовжується.


За інформацією управління охорони здоров’я міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця

Чернігівські поліцейські за годину розкрили вбивство місцевого мешканця 15:48

Поліція затримала чоловіка, що підозрюється у вбивстві 37-річного чернігівця.

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку

Патрульні виявили автомобіль, який вночі невідомі викрали у власника з-під будинку 13:23

Сьогодні о 8-й ранку на спецлінію 102 звернувся чернігівець із повідомленням про те, що зник його автомобілем марки Volvo, який він залишив ввечері біля будинку на вулиці Текстильників.

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів

У Чернігові розпочинається прийом дітей до 1-х класів 13:09

У школах Чернігова з 27.05.2020 до 26.06.2020 включно триватиме прийом документів для зарахування дітей до 1-х класів у 2020-2021 навчальний рік.

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19

На Чернігівщині вже 136 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 13:06

За даними моніторингу, за минулу добу в області зафіксовано 2 нові випадки інфікування коронавірусом у м. Чернігів.

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття

Незабаром у Чернігові відкриється перша станція сортування сміття 12:45

Вже у червні у Чернігові запрацює перша в місті станція сортування сміття. Над її створенням працює громадська організація “Еко Місто”.