Про виконання міських програм щодо профілактики соціально-небезпечних хвороб
У місті Чернігові проводиться постійна робота щодо виконання заходів “Міської програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2010-2013 роки” та “Програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2009-2011 роках”.

Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми з міського бюджету у 2011 році складає 323,0 тис. грн.
Кошторисом на 2011 рік кошти на фінансування вказаної програми не виділялись. Водночас, протягом 2011 року з міського бюджету по спеціальному фонду були спрямовані кошти на забезпечення доступності медичного консультування та безоплатного лабораторного обстеження всіх верств населення на ВІЛ у сумі 112839,56 грн.
На створення та поширення соціальної реклами з питань профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу та пропаганди здорового способу життя міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді використано 2750 грн. за рахунок загального фонду міського бюджету (5 тис. примірників рекламної продукції).
У місті щоквартально проводяться засідання міської координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, на яких розглядаються питання відповідно до затвердженого плану. У межах координаційної ради активно співпрацюють представники різних служб, відомств, організацій, які опікуються проблемами ВІЛ/СНІДу.
Інформаційні матеріали з питань ВІЛ/СНІДу, що розглядаються на засіданнях координаційної ради, систематично оприлюднюються на сайті міської ради.
Управлінням охорони здоров’я міської ради проводиться щоквартальний моніторинг виконання Програми, інформація оприлюднюється на офіційному веб-сайті міської ради.
Щоквартально здійснюється моніторинг обстеження населення міста на ВІЛ та моніторинг функціонування кабінетів анонімного безкоштовного обстеження та кабінетів “Довіра”.
Станом на 01.10.2011 р. на обліку у лікувально-профілактичних закладах міста перебуває 887 ВІЛ-інфікованих, у т.ч. 72 дітей. За звітний період міськими закладами охорони здоров’я проведено 22478 обстежень на ВІЛ, що складає відповідно 7,6% від усього населення, у т.ч. з груп ризику 3846 (17,1%). Позитивний результат мали 198 осіб (0,88% обстежених). До кабінетів “Довіра” звернулись 7994 особи, з них 19 – анонімно. Проведено 5565 дотестових та 3143 післятестових консультувань, виявлено 44 позитивних результатів.
У спеціалізованому відділенні, що функціонує у структурі Чернігівської міської лікарні №2, протягом першого півріччя поточного року проліковано 178 осіб, зареєстровано 311 амбулаторних звернення.
У відділенні виявлено 8 випадків захворювань на туберкульоз. Всі хворі проходять діагностику туберкульозу (флюорографічне або рентгенологічне обстеження, дослідження мокроти на БК). У відділенні обстежено на БК 38 осіб, позитивних результатів не було.
Проводяться підтверджувальні дослідження при виявленні антитіл до ВІЛ-інфекції. За 9 місяців по відділенню проведено 165 обстежень на антитіла до ВІЛ, з них підтверджувальних тестів – 49, що складає 29,7% від усіх обстежень.
Всім пацієнтам надана медична, психологічна допомога. Члени родини отримують консультації з питань правил догляду за хворими. У відділенні померло у поточному році 9 хворих (5%).
Спеціалістами центру Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді підтримано та впроваджено серед студентської молоді пілотний проект “Тренінгові заняття для майбутніх соціальних працівників та соціальних педагогів щодо проведення профілактичної роботи з питань ВІЛ/СНІДу”. Протягом червня-серпня поточного року проводились заходи щодо організації змістовного дозвілля дітей та утвердження здорового способу життя в оздоровчому закладі “Зелений Гай” та під час ігротек на вулицях міста. Проведено 247 заходів, надано 3771 послугу.
У рамках діяльності спеціалізованого формування “Центр соціальної підтримки сімей та дітей, які живуть з ВІЛ” протягом звітного періоду надано 136 послуг дітям і 63 послуги батькам (соціально-педагогічні, інформаційні, соціально-економічні, соціально-медичні). ВІЛ-інфікованій молоді надано 119 послуг.
У звітному періоді під час роботи Служби соціально-профілактичної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 152 наркозалежні особи отримали 378 педагогічних та соціально-медичних послуг, обміняні 1490 шприців. Для 146 осіб (11 груп) із числа колишніх споживачів ін’єкційних наркотиків та залежних проведено 27 групових занять-тренінгів з профілактики ВІЛ/СНІДу та формування здорового способу життя.
На виконання “Програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Чернігові у 2009-2011 роках” з міського бюджету профінансовано 34,8 тис. грн. на придбання флюороплівки та 50,7 тис. грн. на туберкулін. У зв’язку з недостатнім бюджетним фінансуванням батьки вимушені купувати за власні кошти туберкулін для проведення профілактичних щеплень дітям Річний план флюорообстеження населення міста виконаний на 75,4%.
Медичні працівники на місцях та через засоби масової інформації постійно інформують населення про мережу закладів та установ, які здійснюють профілактичну, консультативну роботу, діагностику та лікування ВІЛ-інфекції, туберкульозу, наркоманії.
Робота щодо моніторингу стану виконання міських програм з урахуванням їх фінансового забезпечення та ефективного витрачання коштів продовжується.
За інформацією управління охорони здоров’я міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.