Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 13:17:13

Проблеми забудови Чернігова. Точки зору

11.11.2013   11:24Агенцiя

Саме під такою назвою 8 листопада 2013 року в дискусійному клубі "Експертна думка" відбувся круглий стіл.

В обговоренні теми взяли участь депутати Чернігівської міської ради Світлана Федорова та Олександр Ковальов, представники громадськості і ЗМІ.
Учасники заходу зауважили, що розбудова міста дозволяє створювати нові житлові площі, оновлює вигляд Чернігова, сприяє притоку туристів. Проте, разом з тим, існує й болісний бік питання, який, часом, полягає в невідповідності будівництва деяким нормам чинного законодавства,  хаотичності забудови, в порушенні прав мешканців прилеглих будинків, чи, навіть, кварталів і вулиць.

Олександр Ковальов відзначив, що причина виникнення конфліктних ситуацій між територіальною громадою і владою міста нерідко відбувається через несвоєчасність подання скарг і пропозицій від населення та оперативне реагування на них з боку влади. Депутат також розповів про прийняття мораторію на зведення МАФів (малих архітектурних форм). На його переконання це є кроком у напрямку урегулювання ситуації з будівництвом у місті, та ознайомив присутніх зі своїм проектом перерозподілу коштів, котрі надходять до міського бюджету від забудовників. За словами Олександра Ковальова, в плані будівництва мають бути вказані цілі, на які ці кошти будуть спрямовані. Це сприятиме збільшенню прозорості використання відрахувань, посилить контроль над процесом їх освоєння, а також допоможе жителям прилеглих територій отримати конкретні блага від забудовника у вигляді ремонту доріг, прокладки комунікацій тощо. До речі, зведення дитячих майданчиків є обов’язковим правилом при здійсненні будівництва.

На заході також був присутнім Євгеній Конаш - член ініціативної групи, що виступає проти відкриття кафе у житловому будинку по вул. 1 Травня, 167а.

Представляючи інтереси мешканців цього будинку, громадський активіст повідомив, що конфлікт виник ще у 2007 році. І лише тепер, завдячуючи зусиллям мешканців згаданого будинку та допомозі депутатів Чернігівської міської ради Світлани Федорової і Олександра Ковальова, вдалося знайти докази неправомірності забудови.

До дискусії також долучились і мешканці будинку по вул. Рокосовського, 14. Вони поскаржилися на те, що їх спільну власність (підвальне приміщення будинку), передали приватній особі. Представники громадськості попросили у депутатів посильної допомоги в розв’язанні цього болючого для них питання.

Учасники круглого столу погодилися з думкою, що задля розвитку та розбудови Чернігова необхідна співпраця між жителями міста, його очільниками та депутатським корпусом. А всі спірні питання мають вирішуватися з обов’язковим врахування  інтересів громади, суворим дотриманням чинного законодавства та посиленням прозорості процесу прийняття рішень.

Дискусійний клуб "Експертна думка"

Останні новини Чернігівщини

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин  Віталій Загайний

Першим заступником голови Чернігівської ОДА став львів’янин Віталій Загайний 12:38

Голова об'єднання громадських організацій «Центр громадянських ініціатив», львів’янин Віталій Загайний став першим заступником голови Чернігівської ОДА.

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарукі з робочою поїздкою на Чернігівщині 12:30

20 лютого, із робочою поїздкою на Чернігівщині перебуває Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

"Так ніхто не кохав…": відбулася нова зустріч мистецького проєкту "Михайло Коцюбинський. У колі друзів" 12:26

19 лютого в музеї-заповіднику відбулася ХХХ зустріч мистецького проєкту «Михайло Коцюбинський. У колі друзів». Вона була присвячена темі кохання в житті відомих людей.

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська

В області створюється ще одна ОТГ – Ладанська 12:16

У Прилуцькому районі процедуру добровільного об’єднання завершує Ладанська ОТГ. До її складу ввійдуть територіальні громади Ладанської селищної, Івковецької, Краслянської сільських рад Прилуцького району.

Географічні зазначення в Україні. ВІДЕО 12:05

19 лютого відбулася прес-конференція на тему: «Географічні зазначення в Україні: що прийде на зміну коньяку і чи знатимуть гуцульську бриндзю за кордоном?».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини