Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 03:08:22

Понад 6,5 млн. грн. заборгованої заробітної плати виплачено найманим працівникам міста у 2013 році

30.08.2013   08:24

Податок на доходи фізичних осіб відраховується із заробітної плати кожного працюючого і є головним джерелом наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких фінансується освіта, культура, медицина.

Отримання заробітної плати в “конверті” – це не тільки удар по пенсійних накопиченнях громадян, а й відсутність запису в трудовій книжці, що позбавляє працівників пенсійного стажу. У разі звільнення по скороченню штатів або ж при виникненні проблем зі здоров’ям, працівник не отримає компенсаційних виплат чи оплати лікарняного листа. Вірніше, вони проводитимуться тільки з розрахунку офіційної фактичної заробітної плати. Тому, перш за все, самі працівники мають бути зацікавленими в обов’язковому оформленні трудових відносин та отриманні офіційної заробітної плати.

Слід зазначити, що за Кодексом України про адміністративні правопорушення для керівників та приватних підприємців передбачена відповідальність за порушення норм законодавства про працю.

Фахівці Міндоходів постійно проводять роботу з метою упередження та викриття незаконних операцій ухилення від сплати податків, а також у напрямку ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати та недопущення виплати у розмірах, менших за законодавчо встановлений рівень.

Відтак, з початку року працівниками ДПІ у м. Чернігові ГУ Мін- доходів у Чернігівській області проведено 125 зустрічей з керівниками та бухгалтерами підприємств, які виплачують заробітну плату на рівні або нижче встановленого законодавством мінімального рівня.

Також, за результатами індивідуальної роз’яснювальної роботи з керівниками підприємств погашено 6570,9 тис. грн. заборгованості із заробітної плати, що принесло державі 1069,9 тис. грн. сплаченого податку.

Під час перевірок суб’єктів господарювання виявлено 103 особи, які працювали без державної реєстрації та не сплачували податки до бюджету. Порушниками сплачено 16,69 тис. грн. податку.

Шановні громадяни міста! Якщо ви стали свідками порушення прав найманих працівників чи з вами сталося це особисто, повідомляйте про вказані факти до управління доходів і зборів з фізичних осіб.

У котрий раз працівники інспекції звертаються до роботодавців: не залишайте людей, які працюють поруч з вами кожен день без соціальних гарантій, не зловживайте їх довірою. Пам’ятайте, що від розміру та своєчасності виплати заробітної плати залежить не тільки стабільність надходжень до місцевих бюджетів, а й підвищення добробуту кожного громадянина країни.


Володимир Мехед, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ГУ Міндоходів у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ