Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:21:57

Про роботу управління споживчого ринку та підприємництва міської ради у 2011 році

07.12.2011   12:14

Сьогодні на розширеній нараді начальник управління споживчого ринку та підприємництва Чернігівської міської ради Віталій Сидоренко доповів про роботу управління у 2011 році.

Основними завданнями управління є: реалізація державної політики у сфері споживчого ринку міста, підтримки малого підприємництва та захисту прав споживачів.

До структури управління входять відділ споживчого ринку, відділ з питань підприємництва та відділ захисту прав споживачів.

Протягом поточного року проведено ряд заходів, що сприяли розширенню інфраструктури сфери торгівлі та послуг, нарощуванню обсягів товарообігу, покращенню якості обслуговування та захисту прав споживачів.

Щотижня, у вівторок та четвер, спеціалісти управління надають консультативну допомогу суб’єктам господарювання у дозвільному центрі міської ради з питань оформлення документів дозвільного характеру.

Також В. Сидоренко навів деякі показники, що характеризують мережу споживчого ринку обласного центру. Так, на сьогодні торгова мережа міста Чернігова нараховує 993 магазини, торговою площею понад 102 тис.кв.м. та 365 об’єктів ресторанного господарства на 22 тис. місць.

За 9 місяців поточного року торгова мережа збільшилась на 10 магазинів та 7 закладів ресторанного господарства.

Приділялась увага реконструкції та переоснащенню діючої торгової мережі, впровадженню сучасних форм обслуговування, удосконаленню торговельного процесу за рахунок впровадження безготівкових розрахунків, установлення платіжних терміналів, продажу товарів в кредит, по каталогам, за попередніми замовленнями та інші прогресивні методи.

За рахунок розширення торгової мережі, впровадження сучасних підходів до ведення торгівлі намітилась стійка тенденція до збільшення обсягів товарообігу.

У структурі роздрібного товарообігу підприємств 58% займають продовольчі товари, 25% – непродовольчі, 8% – фармацевтичні товари і 9% – паливно-мастильні товари. Частка вітчизняних товарів, реалізованих через роздрібну торгову мережу, становить 70%. Проведено 4 виставки-продажі.

З метою організації якісного обслуговування населення та більш повного задоволення потреб споживачів у весняно-літній період 2011 року в місті Чернігові додатково до діючої стаціонарної мережі було організовано роботу виносних лотків з продажу морозива, квасу, прохолоджуючих напоїв та надання послуг у сфері розваг і відпочинку.

У місцях проведення загальноміських святкових заходів додатково забезпечено обслуговування гостей та жителів міста продтоварами, продукцією громадського харчування та сувенірною продукцією.

За словами начальника управління споживчого ринку та підприємництва міської ради, значну частку у розвитку економіки міста займає сфера малого підприємництва.

За підсумками 9 місяців 2011 року надходження від діяльності суб’єктів малого підприємництва становили 55 млн.грн. (16,4% від загальних надходжень).

Детальніше зупинився В. Сидоренко на організації роботи нового відділу в структурі управління. Головною метою діяльності відділу захисту прав споживачів є підвищення ефективності реалізації державної політики органами місцевого самоврядування у сфері захисту прав споживачів, контролю дотримання чинного законодавства.

Починаючи з 3-го кварталу 2011 року з метою запобігання виготовленню та реалізації по м. Чернігову неякісної, фальсифікованої та небезпечної для життя, здоров’я, майна людей та навколишнього середовища продукції (товарів) шляхом виявлення її у виробника, постачальника, у сфері торгівлі та ресторанного господарства та вжиття дієвих заходів щодо призупинення або припинення продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) відділом виконана відповідна робота. Проведено 40 перевірок суб’єктів господарювання, виявлено 87 порушень. Всього складено 33 протоколи про адміністративні правопорушення на суб’єктів господарювання.

За відповідний період у сфері роздрібної торгівлі фахівцями відділу проінспектовано товарів на суму 42,4 тис. грн. За результатами інспектування призупинено та припинено реалізацію продукції (товарів, робіт, послуг) на суму 8 тис. грн. (що становить 19% від перевіреної кількості).

Фахівці відділу захисту прав споживачів проводять прийом громадян та суб’єктів господарювання. Надається необхідна практична та методична допомога, консультації з питань захисту прав споживачів здійснюються в телефонному режимі та на особистому прийомі.
 

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.