Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 12:50:46

Податок на нерухоме майно: запитуєте-відповідаємо

12.08.2013   11:28

До Головного управління Міндоходів у Чернігівській області надходить чимало запитань, що стосуються податку на нерухоме майно.

І недарма, адже останнім часом з цього приводу відбулося ряд змін. Останні нововведення коментує заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Наталя Кузнецова: «Депутати Верховної Ради України відстрочили сплату податку на нерухоме майно з фізичних осіб до наступного року. Відповідні зміни внесені в існуючу редакцію статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України. Зміни внесені Законом України від 4 липня поточного року за номером 403 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об`єктів нерухомості”.

Таким чином отримані громадянами в цьому році повідомлення Міндоходів України про сплату податку мають бути використані лише для звірки кількості об`єктів нерухомого майна та її площі. Сплачувати за повідомленнями не потрібно. А громадяни, які вже сплатили податок, можуть його повернути. Для цього їм необхідно звернутися із заявою до податкових інспекцій (територіальних органів Міндоходів України).

Крім того, сплачені в цьому році кошти можуть бути зараховані в рахунок сплати податку у 2014.

Відповідно до прийнятих змін у наступному році передбачається перегляд розмірів житлової нерухомості, на яку поширюватиметься пільга.

Так, сплачувати податок не доведется, якщо сумарна житлова площа квартир не буде перевищувати 120 квадратних метрів, будинків- 250, квартир і будинків разом – 370 квадратних метрів.

До зазначених змін податок нараховувався на кожен об`єкт нерухомості окремо, а пільга поширювалася лише на один з об`єктів.

Тобто новий порядок передбачає, що житлова площа підсумовуватиметься, а ставки податку буде диференційовано за наступними критеріями.

не більше 1 відсотка мінімальної зарплати - для власників квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів і власників будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів.

1 відсоток мінімальної зарплати для різних об`єктів житлової нерухомості, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів.

2,7 відсотка мінімальної зарплати буде застосовуватися у разі перевищення зазначених обмежень.

Отже, прийняті зміни дозволять зменшити податкове навантаження для фізичних осіб та не сплачувати податок на житлову нерухомість до встановлених меж незалежно від того, скільки квартир або будинків у власності».

Останні новини Чернігівщини

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили

Що подивитися: 12 фільмів з минулого року, які ви пропустили 11:51

Якщо ви давно не дивилися хороших фільмів, то прийшов час надолужити згаяне. Пропонуємо ознайомитися з добіркою з 12 приголомшливих фільмів, що з’явилися в прокаті в минулому 2019 році. Це фільми, які гарантовано не залишать вас байдужими.

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або

Смачні рецепти вихідного дня: 7 страв з ячмінної крупи або "перловки" 11:39

Перловка — удивительный продукт. Очень питательный. Это обработанное ячменное зерно. А именно ячменная каша поддерживала гладиаторов Древнего Рима перед боями. Достоинство перловой крупы — невысокая калорийность. Всего 109 ккал на 100 г. Кстати, замедлить процесс старения не хотите ли? Бегом за перловкой! Она богата лизином — природным коллагеном. Не нужно никакого дорогущего крема. Вот оно — решение. Простое.

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 березня - 5 квітня 2020 року 10:50

5 квітня точне сполучення Юпітера та Плутона в Козерозі. Це кінець тотального контролю на користь нового миру. Люди вчаться жити з новим досвідом, з’являються можливості, завдяки серйозним змінам, починається новий цикл життя в глобальних масштабах. Змінюється структура економіки, події у великому бізнесі чи політиці, торкнуться кожної людини.

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли

29 березня створено рецепт найпопулярнішого в світі напою - кока-коли 09:33

У березні 1886 року в Атланті полковник Джон Пембертон, фармацевт за освітою, намагався знайти засіб від головного болю.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини