Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 6 липня, 06:13:11

Податок на нерухоме майно: запитуєте-відповідаємо

12.08.2013   11:28

До Головного управління Міндоходів у Чернігівській області надходить чимало запитань, що стосуються податку на нерухоме майно.

І недарма, адже останнім часом з цього приводу відбулося ряд змін. Останні нововведення коментує заступник начальника управління-начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб, майнових податків Головного управління Міндоходів у Чернігівській області Наталя Кузнецова: «Депутати Верховної Ради України відстрочили сплату податку на нерухоме майно з фізичних осіб до наступного року. Відповідні зміни внесені в існуючу редакцію статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу України. Зміни внесені Законом України від 4 липня поточного року за номером 403 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо об`єктів нерухомості”.

Таким чином отримані громадянами в цьому році повідомлення Міндоходів України про сплату податку мають бути використані лише для звірки кількості об`єктів нерухомого майна та її площі. Сплачувати за повідомленнями не потрібно. А громадяни, які вже сплатили податок, можуть його повернути. Для цього їм необхідно звернутися із заявою до податкових інспекцій (територіальних органів Міндоходів України).

Крім того, сплачені в цьому році кошти можуть бути зараховані в рахунок сплати податку у 2014.

Відповідно до прийнятих змін у наступному році передбачається перегляд розмірів житлової нерухомості, на яку поширюватиметься пільга.

Так, сплачувати податок не доведется, якщо сумарна житлова площа квартир не буде перевищувати 120 квадратних метрів, будинків- 250, квартир і будинків разом – 370 квадратних метрів.

До зазначених змін податок нараховувався на кожен об`єкт нерухомості окремо, а пільга поширювалася лише на один з об`єктів.

Тобто новий порядок передбачає, що житлова площа підсумовуватиметься, а ставки податку буде диференційовано за наступними критеріями.

не більше 1 відсотка мінімальної зарплати - для власників квартир, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів і власників будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів.

1 відсоток мінімальної зарплати для різних об`єктів житлової нерухомості, сумарна житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів.

2,7 відсотка мінімальної зарплати буде застосовуватися у разі перевищення зазначених обмежень.

Отже, прийняті зміни дозволять зменшити податкове навантаження для фізичних осіб та не сплачувати податок на житлову нерухомість до встановлених меж незалежно від того, скільки квартир або будинків у власності».

Останні новини Чернігівщини

15 невибагливих рослин для саду – "посадив і забув" 17:19

Красиві квіти, високі дерева та пишні кущі подобаються не лише затятим садівникам. Завжди приємно пройтися по квітучій і доглянутій ділянці. На жаль, на прополювання, затінення, поливання і вкривання на зиму витрачається багато сил і часу. Міським жителям така розкіш не по кишені.

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини

Насіння чіа: в чому користь і шкода для організму людини 17:14

Насіння чіа - це справжній суперфуд і лідер за вмістом нутрієнтів на грам. У чому ж полягає їх користь для чоловіків і для жінок?

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій

Рецепт лимонаду: робимо корисним смачний літній напій 16:53

У спеку хочеться освіжитися не простою водою, а смачним напоєм. Водночас газована вода, яка продається в магазинах, — один із тих продуктів, вживати які потрібно в дуже помірних кількостях.

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт

Смачні рецепти вихідного дня: лимонний торт 16:49

Лимонний торт — неймовірно ароматний смаколик, знайомий з дитинства. Цей десерт можна готувати за базовим рецептом, щоб, наприклад, потішити домашніх у вихідний день.

Гороскоп на наступний тиждень

Гороскоп на наступний тиждень 10:34

Гороскоп (від дав.-гр. ὥρα, проміжок часу, період і дав.-гр. σκοπός, спостерігач) - в астрології - схематичне зображення «взаємного положення »планет в небі на цікавий для момент часу.