Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 липня, 03:20:24

Основне збирання ранніх зернових культур в області завершено

08.08.2013   07:41Агенцiя

Селекторна нарада з питань стану справ у сільському господарстві

6 серпня у обласній студії радіозв’язку відбулася селекторна нарада з питань проведення жнив, цінової ситуації на зерновому ринку, формуванню державних і регіональних ресурсів, яку провів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Валерій Давиденко.

Питання порядку денного наради також стосувалися підготовки до посіву озимих культур урожаю 2014 року. В нараді взяли участь директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак та керівники обласних служб АПК.

Заступник Міністра Валерій Давиденко зауважив, що несприятливі погодні умови впливають як на темпи проведення жнив, так і на цінову ситуацію на зерновому ринку. Тернопільська, Львівська, Волинська області зібрали урожай лише на 50-79% площ від прогнозу. Наразі цінова ситуація на внутрішньому ринку поступово стабілізується й Уряд вживає всіх заходів, щоб уникнути просідання цін на зерно.

Щодо питання проведення жнив на Чернігівщині, то не дивлячись на несприятливі погодні умови останніх тижнів, основне збирання ранніх зернових культур в області завершено. На 05.08.13 обмолочено 267 тис. га, намолочено 827 тис. тонн зерна, що складає відповідно 94 та 95 відсотків до прогнозів. Рівень урожайності на ранніх зернових культурах склав 31 ц/га. На збиранні працювало 2425 комбайнів, з них додатково залучених – 235. Включена в роботу 171 зерносушарка.

Ведеться підготовка до посіву озимих культур урожаю 2014 року. Маємо 77 тис. га підготовлених площ (31% до прогнозу), підготовлено 11 тис. тонн кондиційного насіння озимих пшениці та жита, що складає більше третини потреби. Мінеральними добривами сільгосппідприємства забезпечені на 42% до прогнозів, придбано 15,1 тис. тонн поживних речовин, що вище показника минулого року на 7,2 тис. тонн. Завершується накопичення протруйників для озимини, обсяг яких становить 75 тонн або 94% до прогнозу.

Більше 40% районів області вже завершили формування обсягів регіональних ресурсів продовольчого зерна, доведених розпорядженням голови облдержадміністрації. Станом на 5 серпня поточного року сформовано 5,99 тис. тонн зерна трьохмісячного не знижувального запасу, або 43% від запланованого (4,3 тис. тонн пшеничного зерна, 1,66 тис. тонн – житнього). Робота продовжується і до 1 вересня 2013 року область повністю сформує визначені обсяги.


За повідомленням Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.