Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 02:36:46

З січня 2014 військові отримуватимуть компенсацію за оренду житла

22.07.2013   09:26

Наявність житла та нормальних умов для життя не лише підвищує соціальний статус, але й дозволяє людині бути впевненою у завтрашньому дні.

На жаль, сьогодні далеко не всі українці можуть придбати власні квадратні метри. Оренда квартири або навіть кімнати в умовах нестабільної економічної ситуації – це дуже витратний, проте часто вимушений крок. Сьогодні квартирне питання актуальне для всіх категорій громадян нашої країни, але особливо гостро його відчувають військовослужбовці.

Одна з проблем української  армії, яка вимагає негайного вирішення, це забезпечення житлом військовослужбовців і створення гідних умов життя їх сімей. У ході реформування та розвитку ЗС України вирішення цього питання визначене як першочергове і невідкладне. "Сьогодні, пріоритетним для Міністерства оборони України є вирішення соціальних проблем галузі, а саме забезпечення житлом військовослужбовців та створення гідних побутових умов для їхніх родин", – зазначив Павло Лебедєв. Житлова проблема виникла давно і з кожним роком ситуація лише ускладнювалась.

За словами керівника  Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Яни Грузинської, станом на 1 січня 2013 року на квартирному обліку в Збройних Силах України перебуває 44,5 тис. військовослужбовців. Значна частина військових проживає в гуртожитках, службових та орендованих квартирах. Звичайно, питання житла виникло не вчора, ще за радянських часів кількість побудованих квартир не перевищувала кількості черговиків. Чергу військовослужбовців, незабезпечених житлом, українська держава частково отримала у спадок від Радянського Союзу.

За роки незалежності України були напрацьовані певні методи вирішення житлової проблеми. З 1995 року військовим передбачені виплати за оренду житлового приміщення у розмірі 5 мінімальних заробітних плат. Проте розрахунок проводився за тарифними планами та ставками, станом на 1 лютого 1996 року, а саме 60 тисяч купоно-карбованців на місяць. На теперішній час це складає 3,0 грн. для міста Києва, 1,2грн. – для інших населених пунктів. Цілком зрозуміло, що сьогодні ця сума навіть частково не покриває витрати військових на оренду житла.

Наразі Міністерство оборони розробляє принципово нові та удосконалює існуючі методи вирішення питання житла для військових. За наказом Павла Лебедєва, Міністерством оборони був розроблений Проект Постанови "Про розмір і порядок виплати грошової компенсації деяким категоріям військовослужбовців Збройних Сил України за піднайом (найом) ними житлових приміщень". Прийняття даного документу та вирішення питання компенсації Павло Валентинович тримав на особистому контролі. Кабінетом Міністрів України було затверджено постанову, і в разі виділення коштів урядом, уже з 1 січня 2014 року військовослужбовці почнуть отримувати компенсацію.

Даною постановою також затверджено розмір грошової компенсації. Так, сім'я з двох чоловік в Києві отримає компенсацію у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат на місяць, а це сьогодні приблизно 2,5 тисячі гривень; у обласних центрах, Сімферополі і Севастополі – 1,5 мінімальні зарплати, а в інших населених пунктах – 1 мінімальну зарплату в місяць. Для сім'ї з трьох і більше чоловік компенсація буде збільшена в 1,5 рази. Таким чином, в Києві ця сума при нинішньому розмірі мінімальної зарплати складе 4000 гривень на місяць.

Компенсацію отримають офіцери, які не забезпечені службовим житлом та не отримали постійне житло коштом держави або грошову компенсацію за житло, що належить їм. Також компенсація передбачена для курсантів, що мають сім'ї, за відсутності родинних гуртожитків і житла за місцем проходження ними служби.

Міністр оборони України П.Лебедєв переконаний, що впровадження проекту постанови дозволить вирішити проблему забезпечення житлом 8,3 тис. військовослужбовців, шляхом часткової компенсації матеріальних витрат за піднайом житлового приміщення до моменту отримання ними службового чи постійного житла.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.