Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 11:56:56

Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій: досвід і практика

18.07.2013   16:02

Визначальну роль у вирішенні нагальних проблем села повинен відігравати, насамперед, і аграрний бізнес. На цьому неодноразово наголошував голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Особливої актуальності ця тема набуває в контексті реалізації в регіоні завдання Президента України Віктора Януковича щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів (реформи місцевого самоврядування).

18 липня на базі двох підприємств – фермерського господарства “Бутенко” Менського району та СТОВ “Віра” Городнянського району –керівник області провів практичну частину розширеного засідання Колегії облдержадміністрації з питання “Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій”, учасники якої мали змогу побачити роль агробізнесу у розбудові соціальної інфраструктури села.
За словами Володимира Хоменка, саме ці господарства є прикладом дієвої та результативної співпраці між владою та соціально відповідальним бізнесом.

У заході також взяли участь голова районної ради Анатолій Мельник та народний депутат України Владислав Атрошенко.

Фермерське господарство “Бутенко” – сучасна і передова аграрна фірма, з перспективами та серйозними досягненнями у сфері картоплярства, планами розвитку тваринницької галузі.

Господарство стрімко розвивається, успішно функціонує та розширює свою господарську діяльність, в першу чергу, завдяки амбітному, цілеспрямованому керівнику – Олексію Бутенку, який зарекомендував себе не лише талановитим організатором, а і дбайливим господарником.

Олексій Іванович має відзнаку “Срібне серце” в номінації “Благодійник року”, Подяку міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка “За багаторічну сумлінну працю та високі показники діяльнос¬ті”. У 2010 році ФГ „Бутенко” було визнане кращим господарством у галузі рослинництва в Чернігівській області.

Керівник господарства постійно слідкує за новітніми тенденціями та технологіями в сільськогосподарський галузі, своєчасно впроваджуючи їх у своїй діяльності, відвідує багато агрономічних виставок та форумів не лише в межах країни, а і за кордоном. Господарство займається сортооновленням та виведенням високопродуктивного насінневого матеріалу, регулярно експериментує з вирощуванням нових, не характерних для району, видів сільськогосподарських культур.

Дбає він і про розвиток рідного села.

Займається насінництвом та сортооновленням картоплі. На дослідних ділянках проходять випробування оригінальні та елітні сорти вітчизняної та зарубіжної селекції по 43 –х сортах.

За кошти господарства проведено 6,4 км газопроводу, здійснено ремонт доріг до села, реконструйовано дитячий садок та виділено кошти для ремонту місцевої церкви. Систематично дається допомога місцевій школі, дитячому садочку, пожежній частині. Проведено очищення берегів сільської річки та ліквідовано стихійні сміттєзвалища в селі.

Учасники засідання оглянули виробничі приміщення господарства (зерновий тік, картоплесховище, зерносховище), вирощування огірків на крапельному зрошуванні, збирання озимої пшениці комбайнами виробників різних країн та кукурудзяне поле.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові відтепер є вулиця імені Героя України Олександра Мацієвського. Депутати погодили перейменування низки вулиць 09:19

У Чернігові продовжують перейменовувати вулиці міста, з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують, пропагують, або символізують російську федерацію.

За внесок у відбудову Чернігова. Комунальники, медики, освітяни та інші отримають фінансову винагороду від міста 09:16

Працівники і працівниці комунальних підприємств, які зробили особистий внесок у відновлення Чернігова, отримають одноразову матеріальну допомогу-винагороду від міста у розмірі 3 тисячі гривень.

Відбулося засідання сесії Чернігівської міської ради 09:14

30 березня 2023 року відбулося 30-те засідання сесії Чернігівської міської ради. На ньому були присутні 22 депутати з 42. На їх розгляд було винесено більше двох десятків питань, включаючи депутатські запити та різне.

Чернігівщина пам’ятає: в області відбулися тематичні заходи до річниці звільнення від російських окупантів 09:12

Дві третини Чернігівської області понад місць були під окупацією підступного ворога, техніка якого безперервними хвилями почала заходити на нашу територію 24 лютого 2022 року.

Новобасанська територіальна громада: питання відновлення інфраструктури та житлового сектору 08:54

Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів 29 березня з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.