Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 вересня, 18:36:13

Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій: досвід і практика

18.07.2013   16:02

Визначальну роль у вирішенні нагальних проблем села повинен відігравати, насамперед, і аграрний бізнес. На цьому неодноразово наголошував голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Особливої актуальності ця тема набуває в контексті реалізації в регіоні завдання Президента України Віктора Януковича щодо створення належних умов для розвитку сільських населених пунктів (реформи місцевого самоврядування).

18 липня на базі двох підприємств – фермерського господарства “Бутенко” Менського району та СТОВ “Віра” Городнянського району –керівник області провів практичну частину розширеного засідання Колегії облдержадміністрації з питання “Роль аграрного бізнесу у розвитку соціальної інфраструктури сільських територій”, учасники якої мали змогу побачити роль агробізнесу у розбудові соціальної інфраструктури села.
За словами Володимира Хоменка, саме ці господарства є прикладом дієвої та результативної співпраці між владою та соціально відповідальним бізнесом.

У заході також взяли участь голова районної ради Анатолій Мельник та народний депутат України Владислав Атрошенко.

Фермерське господарство “Бутенко” – сучасна і передова аграрна фірма, з перспективами та серйозними досягненнями у сфері картоплярства, планами розвитку тваринницької галузі.

Господарство стрімко розвивається, успішно функціонує та розширює свою господарську діяльність, в першу чергу, завдяки амбітному, цілеспрямованому керівнику – Олексію Бутенку, який зарекомендував себе не лише талановитим організатором, а і дбайливим господарником.

Олексій Іванович має відзнаку “Срібне серце” в номінації “Благодійник року”, Подяку міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Присяжнюка “За багаторічну сумлінну працю та високі показники діяльнос¬ті”. У 2010 році ФГ „Бутенко” було визнане кращим господарством у галузі рослинництва в Чернігівській області.

Керівник господарства постійно слідкує за новітніми тенденціями та технологіями в сільськогосподарський галузі, своєчасно впроваджуючи їх у своїй діяльності, відвідує багато агрономічних виставок та форумів не лише в межах країни, а і за кордоном. Господарство займається сортооновленням та виведенням високопродуктивного насінневого матеріалу, регулярно експериментує з вирощуванням нових, не характерних для району, видів сільськогосподарських культур.

Дбає він і про розвиток рідного села.

Займається насінництвом та сортооновленням картоплі. На дослідних ділянках проходять випробування оригінальні та елітні сорти вітчизняної та зарубіжної селекції по 43 –х сортах.

За кошти господарства проведено 6,4 км газопроводу, здійснено ремонт доріг до села, реконструйовано дитячий садок та виділено кошти для ремонту місцевої церкви. Систематично дається допомога місцевій школі, дитячому садочку, пожежній частині. Проведено очищення берегів сільської річки та ліквідовано стихійні сміттєзвалища в селі.

Учасники засідання оглянули виробничі приміщення господарства (зерновий тік, картоплесховище, зерносховище), вирощування огірків на крапельному зрошуванні, збирання озимої пшениці комбайнами виробників різних країн та кукурудзяне поле.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.