Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 05:31:30

Які технічні бар’єри заважають торгівлі між Україною та ЄС з’ясовували на семінарі у Чернігові

15.07.2013   20:29

12 липня у Чернігові відбувся семінар на тему “Поглиблена та всеохоплююча зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: основні аспекти та переваги. Реформування системи технічного регулювання”.

Організаторами заходу виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України спільно з Департаментом економічного розвитку облдержадміністрації. У обговоренні взяв участь Стефанос Іоакеімідіс, керівник Проекту ЄС «Додаткові заходи щодо виконання Програми підтримки галузевої політики “Сприяння взаємній торгівлі шляхом усунення технічних бар’єрів у торгівлі між Україною та Європейським Союзом».

Учасникам семінару на початку розповіли про стан торгівлі та співробітництва Чернігівської області з країнами-членами ЄС. Так за даними управління статистики в області 31,8% експорту спрямовується до Європи, тоді як 48,4% до країн СНД. Найбільшим попитом на європейському ринку користуються зернові культури, які експортовано до Італії, Іспанії, Портуґалії, Ірландії, Франції; насіння і плоди олійних культур – до Іспанії, взуття – до Румунії та Італії.

Далі мова пішла про більш серйозні речі, які стосуються зон вільної торгівлі між Україною та ЄС. Катерина Кривцун, головний спеціаліст відділу торговельно-економічного співробітництва з ЄС департаменту європейської інтеграції Miністерства економічного розвитку і торгівлі України, у своєму виступі наголосила на тому, що головною проблемою в цьому питанні є невідповідність українського та європейського законодавства. А програма реформування, яку презентували на семінарі, має створити всі умови для усунення невідповідностей цього напрямку.

Звідки виникають технічні бар’єри торгівлі і як їх долати розповів керівник проекту ЄС Стефанос Іоакеімідіс. У своїй презентації він зупинився на питанні технічного регулювання в контексті зон вільної торгівлі. Часто українські товари дійсно не відповідають європейським стандартам, а інколи продукцію українських виробників не «випускають» на ринки через відмінну від звичної форму, невідповідність уявленням або ще з якихось незрозумілих причин. Або розмір не відповідає стандарту, або міцність вища чи нижча. І це все робиться європейськими чиновниками заради здоров’я споживачів. Такі причини і стають технічними бар’єрами торгівлі між Україною та ЄС.

Взагалі програма по сприянню торгівлі між Україною та ЄС розпочалася у 2010 році, а у 2013 році вона вже вийшла на завершальну стадію. В рамках цього проекту мають бути проведені такі заходи:
а) Гармонізація нормативно-законодавчої бази України у сфері технічного регулювання з законодавством Європейського Союзу:
- Горизонтальне законодавство з питань стандартизації, акредитації, оцінки відповідності та ринкового нагляду;
- Приведення 25 галузевих технічних регламентів у відповідність з Директивами Нового підходу Європейського Союзу.
б)   Прийняття Україною європейських гармонізованих стандартів, що є необхідною умовою для реалізації технічних регламентів.
в)    Модернізація технічної інфраструктури:
- Створення нового незалежного Національного органу зі стандартизації;
- Розробка інформаційної системи управління стандартами;
- Модернізація матеріально-технічної бази випробувальних та калібрувальних лабораторій;
- Підвищення потенціалу органів з оцінки відповідності,  Національного агентства з акредитації України, органів ринкового нагляду;
- Створення сучасної системи законодавчої метрології.

Кінцевим результатом проекту буде усунення технічних бар’єрів у торгівлі та забезпечення доступу української продукції до ринків ЄС на однакових умовах з іншими державами-членами ЄС та навпаки.

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.