Реконструкція котелень в Чернігівської області дала змогу зекономити понад 5 мільйонів кубів газу
Питання зменшення залежності української економіки від імпортних енергоносіїв, переходу на інноваційний розвиток у напрямку використання паливно-енергетичних ресурсів знаходиться під постійною увагою Президента України.

На Чернігівщині розуміють, що для того, аби зекономити кошти, необхідно використовувати не лише газ, а й інші енергоносії. У цьому переконалися журналісти Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр” та газети “Деснянська правда”, відвідавши котельні Седнівського навчально-виховного комплексу, що у Чернігівському районі.
Як з’ясувалося, в цьому сучасному комплексі, який складається зі школи на 240 місць і садка-ясел на 35 місць, працюють котельні двох видів. Перша опалює приміщення за допомогою газу, інша – працює на дерев’яних пелетах.
Школа такого масштабу потребує великої кількості грошей із державного бюджету на опалення. І ось що вражає: якщо опалювати приміщення дерев’яними пелетами – економія виходить майже вдвічі. 420 тисяч необхідно заплатити за газ і лише 260 тис за пелети.
За інформацією заступника директора департаменту ЖКГ, регіонального розвитку та інфраструктури Чернігівської облдержадміністрації В’ячеслава Сальникова, це не єдиний район на Чернігівщині, де використовуються енергозберігаючі технології. І якщо раніше дерев’яні пелети продавалися переважно за кордон, то з недавніх пір 6 котелень у різних куточках Сіверського регіону (у Семенівці, Щорсі, Ріпках, Новгороді-Сіверському та Седневі) працюють на деревині.
Загалом же, у період з 2010 по 2012 роки у Чернігівській області проведено реконструкцію 75 котелень як комунальної теплоенергетики так і бюджетної сфери. 32 котельні переведені на тверді види палива. У такий спосіб зекономлено понад 5 мільйонів кубів газу.
За повідомленням Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії “Сівер-Центр”
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).