Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 19:58:36

Презентовано результати дослідження про якість водопостачання

30.05.2013   08:38

У Чернігівській міській раді представник Світового банку Тамара Сулухіа презентувала результати дослідження щодо ефективного управління у секторі водопостачання.

Дослідження проводилися торік у Чернігові, Борисполі, Івано-Франківську та Львові – містах, у яких втілюється проект “Розвиток міської інфраструктури”. Робота виконана у співпраці з Інститутом місцевого розвитку та Шведським агентством міжнародного розвитку (Sida).

За словами Т.Сулухіа, для українських міст характерний універсальний доступ до водопостачання, але недостатній рівень технічного обслуговування і відновлювальних робіт. Водночас, рівень тарифів є нижчим окупності. У таких умовах населення не має стимулів вимагати кращих послуг.

“Ключовим питанням є те, що серед громадян немає різкого запиту на покращення управління у цій сфері. Не можливо зробити зміни, якщо не буде запиту населення”, – зробила висновок експерт.

Для поліпшення якості водопостачання, згідно із дослідженням, необхідно провести тарифну реформу, що може стати “переломним моментом” для посилення вимог споживачів кращої якості послуг і більшого доступу до інформації.

У рамках звіту запропоновано довготермінові та короткострокові рекомендації. Окремі з них стосуються державної політики у цій галузі, інші – безпосередньої діяльності водоканалів. Зокрема, йдеться про відкритість інформації про характеристику питної води, стандартизацію аналізів якості води, створення веб-сайтів усіх комунальних підприємств, проведення просвітницької діяльності стосовно прав споживачів і показників послуг водопостачання, офіційне закріплення зворотного зв’язку.

В обговоренні підсумків дослідження взяв участь і міський голова Олександр Соколов. Він підтримав запропонований комплекс заходів і висловив подальшу зацікавленість у співпраці із Світовим банком.

Т.Сулухіа підкреслила, що Світовий банк розглядає Чернігів як надійного партнера. “Ми дивимося у перспективу і шукаємо шляхи подальшої співпраці із нашими партнерами”, – сказала вона.

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році

На Чернігівщині громадянами задекларовано понад 1,2 млрд грн доходів, отриманих у 2021 році 14:12

Протягом 7 місяців поточного року декларації про майновий стан і доходи, отримані протягом 2021 року, подали 3482 мешканця Чернігівської області та задекларували понад 1,2 млрд грн доходів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 14:04

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 9:00 16 серпня по 9:00 17 серпня 2022 року

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини