Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 11:28:49

Серед регіонів України область посідає дванадцяте місце в забезпеченості торговою площею магазинів та місцями в об’єктах ресторанного господарства

24.05.2013   08:02

За даними державних статистичних спостережень, у 2012 р. підприємствами (юридичними особами), які здійснювали роздрібну торгівлю та ресторанне господарство в області, реалізовано населенню споживчих товарів на 6,3 млрд.грн., що на 12,9% більше в порівнянних цінах, ніж у 2011 р.

У структурі продажу переважали непродовольчі товари (51,7% роздрібного товарообороту). Вартість їх становила 3,3 млрд.грн., що перевищило обсяги 2011 р. на 11,4%. Вагому частку в обсязі роздрібного товарообороту серед непродовольчих товарів займав продаж бензину, частка якого склала 12%. Чималий вплив на формування обсягу роздрібного товарообороту підприємств мав також продаж товарів фармацевтичних (9%), автомобілів та автотоварів (7%), матеріалів будівельних (4%), дизельного пального (3%).

Продовольчих товарів було реалізовано на 3,0 млрд.грн., що на 14,5% більше, ніж рік тому. Продаж продуктів харчування (без алкогольних напоїв та тютюнових виробів) при цьому зріс майже на 20%, серед них найбільше – картопля, овочі, плоди, ягоди, крупи та бобові, яйця, цукор, сир сичужний, плавлений та кисломолочний, м’ясні та рибні продукти.

За даними державних статистичних спостережень, станом на 1 січня 2013 р. в складі підприємств (юридичних осіб), що здійснювали діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства в області, налічувалося 1475 магазинів, 196 кіосків, 616 закладів ресторанного господарства (їдальні, кафе, ресторани, бари тощо).

Забезпечення населення світлими нафтопродуктами та газом здійснювали 150 автозаправних станцій, включаючи АГНКС. Найбільше їх (72% загальної кількості АЗС) розташовано в міських поселеннях.

Проти 2011р. кількість об’єктів роздрібної торгівлі в області скоротилася на 5,5%, мережа ресторанного господарства зросла на 5,7%.

За спеціалізацією дві третини магазинів були продовольчі, з них 98% – з універсальним асортиментом товарів.

Високий рівень торговельного обслуговування населення здійснювали 26 універсамів та супермаркетів, 3 гіпермаркети (це лише 3% від усіх продовольчих магазинів області), які у 2012 р. забезпечили більше половини роздрібного товарообороту продовольчих магазинів.

Серед непродовольчих магазинів переважали спеціалізовані, з яких 72% становили аптеки, аптечні пункти та магазини оптики.

Станом на 01.01.2013 р. більше половини (55%) магазинів області знаходилися в міських поселеннях, найбільше їх зосереджено в обласному центрі.

Із загальної кількості об’єктів ресторанного господарства 59% розташовані в міських поселеннях, решта – у сільській місцевості.

Забезпеченість населення області мережею роздрібної торгівлі в розрахунку на 10 тис. осіб на кінець 2012 р. склала 17 об’єктів (в Україні цей показник становив 14 одиниць). Забезпеченість об’єктами ресторанного господарства склала 6 об’єктів (в цілому по Україні – 5 об’єктів).
 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:15

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах

Вогнеборці ліквідували 4 пожежі у природних екосистемах 10:49

Загальна площа, пройдена вогнем склала близько 3 га.

Переможці конкурсу дитячого малюнка

Переможці конкурсу дитячого малюнка "Кольорове місто" отримали нагороди 10:35

На майданчику біля краєзнавчого музею 17 вересня відбулося вручення нагород переможцям конкурсу «Кольорове місто», який стартував у квітні цього року.

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік

Ніжин: продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік 10:27

Продовжується прийом Проектів для участі у Громадському бюджеті на 2021 рік. Прийом проектів буде проводитися до 30 вересня 2020 року.

Виставка творів Леоніда Могучова

Виставка творів Леоніда Могучова "Духовна спадщина України" 10:20

Відкрилася виставка талановитого чернігівського художника-графіка Леоніда Могучова «Духовна спадщина України» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній».