Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 30 травня, 08:30:15

Інформаційний дайджесті від податкової

08.05.2013   15:51Агенцiя

Цей випуск інформаційного дайджеста присвячений нововведенням для платників єдиного податку 4 та 6 групи, інформує про нову звітність та кількість іноземців в області

До нас їдуть іноземці

За кількістю зареєстрованих іноземців (за даними реєстрації громадян в Державному реєстрі фізичних осіб) Чернігівська область займає 16–те місце по Україні.

Згідно з базою даних, в області зареєстровано 1 068 490 фізичних осіб.

Звертаємо увагу громадян, які змінили свої реєстраційні дані (прізвище, ім’я, по-батькові чи місце проживання), на необхідність поінформувати про такі зміни податкову службу за своїм місцем проживання та подати заяву до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків за формою 5ДР.

Нововведення для платників єдиного податку – юридичних осіб четвертої та шостої груп

Наказом Міністерства фінансів України внесено зміни до форми податкової декларації для платників єдиного податку – юридичних осіб четвертої та шостої груп.

Нова форма декларації для платників єдиного податку – юридичних осіб вводиться в дію для звітності, поданої з 1 липня 2013 року, але за І квартал 2013 року подавати декларації необхідно за старою формою.

Звертаємо увагу на те, що з 4 січня 2013 року знижено ставки з 7 та 10% до 5 та 7% відповідно для платників єдиного податку – юридичних осіб шостої групи.

Таким чином, платники єдиного податку – юридичні особи повинні розрахувати податкові зобов’язання за І квартал 2013 року наступним чином: починаючи з 1 січня по 3 січня 2013 року включно по ставках 7 відс. (у разі сплати ПДВ) та 10 відс. (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку); з 4 січня по 31 березня 2013 року включно по ставках 5 та 7 відс. відповідно.

Платникам єдиного податку шостої групи за 1 квартал 2013 року необхідно:

  • подавати податкову декларацію за старою формою, з обов’язковим проставлянням відмітки у рядку „Доповнення до податкової декларації та зазначенням у відповідних рядках декларації показників розрахунку податкового зобов’язання для платників єдиного податку шостої групи;
  • разом з декларацією подавати доповнення до такої декларації у довільній формі для підтвердження правильності обрахунку податкових зобовязань з єдиного податку в розрізі відповідних ставок. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. У доповненні рекомендуємо зазначити наступну інформацію по показникам розрахунку податкового зобов’язання для платників єдиного податку шостої групи:
  • суму доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 7 (5) або 10 (7) відс.;
  • суму доходу, що перевищує обсяги, встановлені підпунктами 5 та 6 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • суму доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж передбачено пунктом 291.6 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • суму доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, у звітному (податковому) періоді;
  • суму єдиного податку за податковий (звітний) період.

Нова форма податкової звітності по збору за спеціальне використання лісових ресурсів

У січні 2013 року затверджено нову форму податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – збір).

Оприлюднення нових форм податкової звітності відбулося у першому кварталі 2013 року, а тому, згідно зі статтею 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), за новими формами платники повинні складати податкову декларацію по збору починаючи з другого кварталу 2013 року.

Оскільки відповідно до норм пункту 334.2 статті 334 Кодексу платники обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року, то подання податкового розрахунку за новою формою слід здійснювати за результатами І півріччя 2013 року, а за І квартал 2013 року – за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010р. № 1019.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19

В області офіційно зафіксовано вже 154 випадків COVID-19 15:33

Протягом минулої доби зафіксовано 1 випадок COVID-19 у Прилуках та 2 у Чернігові.

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів

За чотири дні у Чернігові безкоштовно вакцинували від сказу 628 собак і котів 13:04

У Чернігові проходила традиційна планова вакцинація тварин проти сказу. Спеціалісти міської державної лікарні ветеринарної медицини працювали на виїзді у 14 різних мікрорайонах міста.

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце

Серед регіонів України Чернігівська область за обсягами викидів посідає 13 місце 12:36

У 2019 р. від стаціонарних джерел забруднення підприємств області в повітряний басейн надійшло 27,5 тис.т забруднюючих речовин, що на 8% менше, ніж у 2018 р.

У Чернігові запрацює велопатруль

У Чернігові запрацює велопатруль 12:27

1 червня о 10 годині в сквері імені Богдана Хмельницького стартуватиме велопатруль.

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно

Енергоефективність: як модернізовувати та заощаджувати одночасно 12:07

Ні для кого не секрет, що більше 90% адміністративних, житлових та інших приміщень, які нині активно експлуатуються в Україні, побудовані здебільшого до 1991 р. З віком їх утримання та опалення стає дедалі дорожчим, епізодичні заходи зі встановлення нових вікон, т. зв. клаптикового утеплення не завжди дають бажаний ефект, а інколи й взагалі погіршують ситуацію. Отже, в чому полягають правильне утеплення та грамотна економія?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини