Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 02:16:49

Інформаційний дайджесті від податкової

08.05.2013   15:51Агенцiя

Цей випуск інформаційного дайджеста присвячений нововведенням для платників єдиного податку 4 та 6 групи, інформує про нову звітність та кількість іноземців в області

До нас їдуть іноземці

За кількістю зареєстрованих іноземців (за даними реєстрації громадян в Державному реєстрі фізичних осіб) Чернігівська область займає 16–те місце по Україні.

Згідно з базою даних, в області зареєстровано 1 068 490 фізичних осіб.

Звертаємо увагу громадян, які змінили свої реєстраційні дані (прізвище, ім’я, по-батькові чи місце проживання), на необхідність поінформувати про такі зміни податкову службу за своїм місцем проживання та подати заяву до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків за формою 5ДР.

Нововведення для платників єдиного податку – юридичних осіб четвертої та шостої груп

Наказом Міністерства фінансів України внесено зміни до форми податкової декларації для платників єдиного податку – юридичних осіб четвертої та шостої груп.

Нова форма декларації для платників єдиного податку – юридичних осіб вводиться в дію для звітності, поданої з 1 липня 2013 року, але за І квартал 2013 року подавати декларації необхідно за старою формою.

Звертаємо увагу на те, що з 4 січня 2013 року знижено ставки з 7 та 10% до 5 та 7% відповідно для платників єдиного податку – юридичних осіб шостої групи.

Таким чином, платники єдиного податку – юридичні особи повинні розрахувати податкові зобов’язання за І квартал 2013 року наступним чином: починаючи з 1 січня по 3 січня 2013 року включно по ставках 7 відс. (у разі сплати ПДВ) та 10 відс. (у разі включення ПДВ до складу єдиного податку); з 4 січня по 31 березня 2013 року включно по ставках 5 та 7 відс. відповідно.

Платникам єдиного податку шостої групи за 1 квартал 2013 року необхідно:

  • подавати податкову декларацію за старою формою, з обов’язковим проставлянням відмітки у рядку „Доповнення до податкової декларації та зазначенням у відповідних рядках декларації показників розрахунку податкового зобов’язання для платників єдиного податку шостої групи;
  • разом з декларацією подавати доповнення до такої декларації у довільній формі для підтвердження правильності обрахунку податкових зобовязань з єдиного податку в розрізі відповідних ставок. Таке доповнення подається з поясненням мотивів його подання. У доповненні рекомендуємо зазначити наступну інформацію по показникам розрахунку податкового зобов’язання для платників єдиного податку шостої групи:
  • суму доходу за звітний (податковий) період, що оподатковується за ставкою 7 (5) або 10 (7) відс.;
  • суму доходу, що перевищує обсяги, встановлені підпунктами 5 та 6 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • суму доходу, отриманого при застосуванні іншого способу розрахунків, ніж передбачено пунктом 291.6 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України, у звітному (податковому) періоді;
  • суму доходу, отриманого від здійснення видів діяльності, які не дають права на застосування спрощеної системи оподаткування, у звітному (податковому) періоді;
  • суму єдиного податку за податковий (звітний) період.

Нова форма податкової звітності по збору за спеціальне використання лісових ресурсів

У січні 2013 року затверджено нову форму податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів (далі – збір).

Оприлюднення нових форм податкової звітності відбулося у першому кварталі 2013 року, а тому, згідно зі статтею 46 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), за новими формами платники повинні складати податкову декларацію по збору починаючи з другого кварталу 2013 року.

Оскільки відповідно до норм пункту 334.2 статті 334 Кодексу платники обчислюють суму збору наростаючим підсумком з початку року, то подання податкового розрахунку за новою формою слід здійснювати за результатами І півріччя 2013 року, а за І квартал 2013 року – за формою, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010р. № 1019.

Відділ взаємодії із ЗМІ та громадськістю
ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).