Від теорії до практики: сталий енергетичний розвиток на локальному рівні
Круглий стіл за підсумками проекту “Сталий енергетичний розвиток: міжнародне співробітництво та кращий досвід на шляху до Угоди мерів” зібрав 25 квітня 2013 р. в експертному клубі “Чиста політика” представників місцевого самоврядування, громадськості, екологів та журналістів.

Геннадій Молот, керівник громадської організації “Громадська Рада”, яка реалізує проект, відмітив важливість підвищення спроможності органів місцевого самоврядування щодо запровадження енергоощадних заходів, зокрема, використовуючи позитивний європейський досвід.
В рамках проекту представники органів місцевого самоврядування здійснили візит до Естонії, де спілкуючись з естонськими колегами, переймали їх досвід в галузі розвитку енергоощадних технологій та сталого енергетичного планування.
Семінари та тренінги, які пройшли в пілотних містах, розширили обізнаність депутатів місцевих рад, представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій про ефективність співпраці з Європейським Союзом в рамках Угоди Мерів.
Керівник проекту Олександр Підгорний відзначив, що сьогоднішні партнери по проекту готові долучитися до Угоди Мерів і жити за європейськими нормами та стандартами. Справа за “небагатим” – підготувати План Сталого Енергетичного Розвитку (План Дій), провести інвентаризацію базового рівня викидів СО2 на своїх територіях, просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади. І таку допомогу експерти фахових громадських організацій сьогодні вже можуть надавати.
Про свою діяльність з впровадження енергоощадних технологій розповіли представники органів місцевого самоврядування міст Мена, Щорс, Короп. Утеплення приміщень комунальних закладів, будинків, заміна газових котлів на твердопаливні з використанням відходів деревини – все це сприяє можливості стати повноцінними членами Угоди Мерів.
Для зменшення викидів СО2 та інших шкідливих викидів потрібна модернізація опалювального обладнання, зауважила Ольга Шедько, начальник відділу Державної екологічної інспекції в Чернігівській області. Спеціалісти інспекції в партнерстві з органами місцевої влади можуть надати кваліфіковану допомогу в оцінці можливостей зниження викидів СО2.
Дмитро Підгорний
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.