Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 7 березня, 02:54:57

Яка вартість оранки землі цієї весни?

20.04.2013   09:44Агенцiя

Скоро тракторний гуркіт буде чути в кожному селі, біля кожного обійстя. Скільки коштуватиме для господаря оранка землі в цьому році? На це питання дали відповідь фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

З урахуванням затратних частин: виду техніки, вартості пального, витрат на оплату праці, амортизаційних відрахувань, витрат на поточний ремонт та технічне обслуговування тощо, спеціалістами відділу економічного аналізу, прогнозування розвитку АПК та соціально-трудових відносин Департаменту обраховано собівартість оранки однієї сотки землі на присадибних ділянках.

Розрахунки проведені на прикладі двох видів тракторів – МТЗ-80 “Білорус” та китайського “Фотон” потужністю 25 кінських сил. Тож, оранка обійдеться виконавцю орієнтовно у межах 7 гривень.

Якщо тракторист братиме за оранку 12-14 гривень, то з кожної зораної сотки він матиме відповідно 5-7 гривень чистого прибутку. А селянин, господарюючи, скажімо, на 5-ти сотках землі для забезпечення сім’ї майбутнім врожаєм на етапі оранки заплатить відповідно 60-70 гривень.

Останні новини Чернігівщини

Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54

Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню

Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37

Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.

Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education

Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19

Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:47

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини