Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 13:57:12

Про готовність техніки до проведення весняно-польових робіт

03.04.2013   08:03Агенцiя

Незважаючи на погодні умови, що склалися за останній тиждень в Україні підготовка до проведення весняно-польових робіт триває. Товаровиробники області готові вийти в поле. Про це повідомили в прес-службі Департаменту агропромислового комплексу облдержадміністрації.

Важливий фактор успішного проведення весняно-польових робіт - забезпечення належного функціонування сільськогосподарської техніки, і на даному етапі готові до роботи 6521 тракторів, 5781 грунтооборобних агрегатів та 2692 сівалок, що становить 100% до наявних.

Прорахована й потреба господарств у паливно-мастильних матеріалах для проведення весняно-польових робіт. На сьогоднішній день накопичено 13,9 тисяч тонн дизельного палива та 3,9 тисяч тонн бензину, що становить більше 100% до потреби на весь період весняних робіт (по 1 червня включно).    
    
Відомо, що найбільш енергоємний технологічний процес - підготовка ґрунту до посіву. Для зменшення енергоспоживання застосовують енергозберігаючі технології. До них можна віднести: мінімальний обробіток ґрунту, застосування широкозахватної техніки, а також точне землеробство.

Ще більше знизити виробничі витрати дозволяє впровадження технології нульового обробітку ґрунту (No-till). Переваги даної системи землеробства полягають у наступному: скорочується парк необхідної техніки та як наслідок амортизаційні витрати; менше витрачається паливно-мастильних матеріалів; зменшується термін обробітку посівних площ; економія добрив тощо.

На теренах області в минулому році зросли обсяги підготовки площ із застосуванням енергозберігаючих технологій. Якщо у 2005 році в сільгосппідприємствах поверхневим обробітком було підготовлено 43% площ посіву, то в 2012 - понад 91%. Крім того, в 7-ми районах області на площі 38,0 тисяч гектар запроваджувалась технологія No-Till.

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".