Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 2 грудня, 02:27:18

Спрощена система – новації назустріч бізнесу

02.04.2013   11:39Агенцiя

Податкова служба свідомо робить кроки назустріч малому та середньому бізнесу, зменшуючи обсяг звітності та переглядаючи ставки єдиного податку.

Луценко Володимир Олександрович

Луценко Володимир Олександрович

Про новації спрощеної системи  оподаткування, які набрали чинності у 2013 році, розповідає начальник Чернігівської МДПІ Луценко Володимир Олександрович.

- Володимире Олександровичу, чи дійсно спрощенці 2 групи будуть звітувати лише раз на рік?

- Починаючи з 2013 року для фізичних осіб-підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування та обрали для себе 2 групу, запроваджується річний звітний період замість квартального. Відповідна норма передбачена змінами до Податкового кодексу України.  Зазначене нововведення спростить процедуру ведення бізнесу, вчетверо зменшить обсяг звітності для вказаних підприємців, скоротить  витрати робочого часу.

- Підприємці цікавляться,  яким групам платників зменшено  ставки єдиного податку у  2013 році ?

- Дійсно, платникам єдиного податку 5 та 6 груп знижено ставки єдиного  податку з 7% доходу (у разі сплати податку на додану вартість) та 10% доходу (без сплати податку на додану вартість) до 5% та 7% доходу відповідно.

- Розкажіть, будь ласка, чи дійсно запроваджено нову форму податкової декларації для спрощеної системи?

- В зв’язку із впровадженням нових груп платників єдиного податку виникла необхідність у вдосконаленні форми декларації. Отже, з 5 січня 2013 року встановлено нову форму звітності. Як я вже наголошував, для платників єдиного податку 1 та 2 груп звітним періодом визначено календарний рік, для 3–6 груп – квартал.

- Як платнику податків можна подати заяву на  спрощену систему оподаткування?

- Одним з нововведень 2013 року  є визначення трьох можливих способів подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування – особисто, або уповноваженою особою, поштою та засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб, який надається безкоштовно.

Слід зазначити, що у Чернігівському районі збільшується кількість платників єдиного податку, отже підприємці цінують переваги спрощеної системи оподаткування.

Розмовляла Ольга Хмелевська
Завідувач сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю
Чернігівської МДПІ

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 338 нових випадків COVID-19

Виявлено 338 нових випадків COVID-19 17:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 1 грудня в області зафіксовано 338 нових випадків COVID-19.

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації

Засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації 13:29

1.12.2020 за публічного обвинувачення військової прокуратури Чернігівського гарнізону Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено військовослужбовця військової служби за призовом під час мобілізації.

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж

Упродовж минулої доби виникло 6 пожеж 13:04

Упродовж минулої доби на Чернігівщині виникло 6 пожеж, їх причинами послужило порушення господарями правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж, нагрівальних печей і димарів.

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України

Керівник обласної прокуратури привітав колег з Днем працівників прокуратури України 12:18

Сьогодні в обласній прокуратурі під головуванням керівника Сергія Василини відбулися урочистості з нагоди Дня працівників прокуратури України.

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства

Результати ревізії комунального некомерційного підприємства "Ріпкинська центральна районна лікарня" Ріпкинської райради 11:58

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області провели ревізію фінансово - господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Ріпкинська центральна районна лікарня» Ріпкинської районної ради за період з 01.01.2016 по 30.07.2020, якою установили порушень вимог законодавства на суму майже 2 млн грн, зокрема порушень, що призвели до втрат на суму 600 тис. грн.

АНОНСИ ПОДІЙ