Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 січня, 20:35:48

Податок на нерухомість: хто платитиме?

29.03.2013   11:47Агенцiя

З початку 2013 року запроваджено новий податок — на житлову нерухомість. А нововведення, як відомо, завжди вимагає великої роз’яснювальної роботи, злагодженості дій.

Як зазначила начальник  управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Чернігівській області Світлана Волкова, нині чернігівські податківці через засоби масової інформації, на різних заходах, зустрічах з платниками податків ведуть просвітницьку діяльність. Створюється і база даних платників податку на нерухоме майно. Інформація про власників житлових будинків, квартир, інших об’єктів нерухомості до 15 квітня повинна надійти до податкової від органу державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Оподатковуватися будуть об’єкти житлової нерухомості – будинки та квартири. За наявності у платника податку кількох таких об’єктів база оподаткування визначається окремо за кожним з них. До речі, податковим кодексом передбачені пільги - зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості та повне або часткове звільнення від сплати податку. Зокрема, зменшується база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи: для квартири - на 120 кв. м. та для житлового будинку - на 250 кв.м. Інакше кажучи, оподаткування відбувається, якщо житлова площа квартири чи будинку перевищує зазначені квадрати.

Така пільга надається одному платнику податку  один раз на рік і на один об’єкт нерухомості.

На підставі даних держреєстратора податківці області до 1 липня надішлють платникам – фізичним особам персональні повідомлення-рішення про суму податку. ЇЇ треба сплатити протягом 60 днів з дня його вручення.

Юридичні особи  самостійно обчислюють його суму виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.

Наразі у Державній  податковій службі Чернігівщини не можуть назвати конкретну кількість  власників помешкань та інших  об’єктів нерухомості, які сплачуватимуть податок на нерухоме майно. Є лише попередні розрахунки, складені на основі інформації за попередні роки, поданої вже колишнім держреєстратором(бюро технічної інвентаризації). Передбачається, що Чернігівщина отримає приблизно 600 тис. грн. такого податку. Насьогодні від фізичних та юридичних осіб, платників даного податку,  до місцевих громад області вже надійшло 70 тис. грн.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району

В ОДА відбулися консультації стосовно приєднання до ОТГ двох сільських рад Сосницького району 19:06

Сьогодні в Чернігівській ОДА продовжилися консультації з громадами. Заступники голови ОДА Олександр Савченко та директор Департаменту розвитку економіки та сільського господарства Олександра Хомик зустрілися з представниками Авдіївської та Шаболтасівської сільських рад Сосницького району.

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо

Герої Крут: пам’ятаємо і шануємо 18:55

29 січня на Чернігівщині на території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут» відбувся пам’ятний захід до чергової річниці подвигу студентського війська українських патріотів.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:41

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь

Третина серед зареєстрованих безробітних - молодь 11:45

Протягом минулого року на обліку в службі зайнятості перебували 9,8 тис. громадян віком до 35 років, а це майже 30% від загальної кількості безробітних, - кажуть у службі зайнятості.

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік

УКБ Чернігівської міської ради: підсумки роботи за рік 11:20

Будівництво нового сучасного дитячого садка на Масанах, капітальні ремонти й тепломодернізація будівель шкіл, капітальний ремонт пологового будинку, будівництво нового корпусу музичної школи №1 - ці та багато інших робіт виконувалися минулого року в Чернігові коштом міського бюджету. Організацію цих будівництв від імені міста забезпечує Управління капітального будівництва (УКБ) Чернігівської міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини