Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 14:00:54

Податок на нерухомість: хто платитиме?

29.03.2013   11:47Агенцiя

З початку 2013 року запроваджено новий податок — на житлову нерухомість. А нововведення, як відомо, завжди вимагає великої роз’яснювальної роботи, злагодженості дій.

Як зазначила начальник  управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Чернігівській області Світлана Волкова, нині чернігівські податківці через засоби масової інформації, на різних заходах, зустрічах з платниками податків ведуть просвітницьку діяльність. Створюється і база даних платників податку на нерухоме майно. Інформація про власників житлових будинків, квартир, інших об’єктів нерухомості до 15 квітня повинна надійти до податкової від органу державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Оподатковуватися будуть об’єкти житлової нерухомості – будинки та квартири. За наявності у платника податку кількох таких об’єктів база оподаткування визначається окремо за кожним з них. До речі, податковим кодексом передбачені пільги - зменшення бази оподаткування об'єктів житлової нерухомості та повне або часткове звільнення від сплати податку. Зокрема, зменшується база оподаткування об'єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи: для квартири - на 120 кв. м. та для житлового будинку - на 250 кв.м. Інакше кажучи, оподаткування відбувається, якщо житлова площа квартири чи будинку перевищує зазначені квадрати.

Така пільга надається одному платнику податку  один раз на рік і на один об’єкт нерухомості.

На підставі даних держреєстратора податківці області до 1 липня надішлють платникам – фізичним особам персональні повідомлення-рішення про суму податку. ЇЇ треба сплатити протягом 60 днів з дня його вручення.

Юридичні особи  самостійно обчислюють його суму виходячи з житлової площі об’єкта оподаткування на підставі документів, які підтверджують право власності на нього.

Наразі у Державній  податковій службі Чернігівщини не можуть назвати конкретну кількість  власників помешкань та інших  об’єктів нерухомості, які сплачуватимуть податок на нерухоме майно. Є лише попередні розрахунки, складені на основі інформації за попередні роки, поданої вже колишнім держреєстратором(бюро технічної інвентаризації). Передбачається, що Чернігівщина отримає приблизно 600 тис. грн. такого податку. Насьогодні від фізичних та юридичних осіб, платників даного податку,  до місцевих громад області вже надійшло 70 тис. грн.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:26

30 листопада відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Олександра Кодоли.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:05

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка

Срібне: рятувальники дістали з річки тіло потонулого чоловіка 11:56

28 листопада об 19:10 до Служби порятунку "101" у смт Срібне від працівників Національної поліції надійшло повідомлення про те, що в межах районного центру у озері Графське знаходиться тіло людини.

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн

Відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн 11:42

У рамках проєкту етер "Бібліотайм" відбулась зустріч чернігівських поетів у форматі онлайн. Тема заходу "Музика листопада".