Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 09:40:16

Ялівщина – для простих людей чи багатіїв?

21.11.2011   13:07Агенцiя

Про збереження та відтворення зелених зон Чернігова говорили учасники “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді. Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд”. І серед питань, які розглядалися, було, зокрема, таке “Шляхи зменшення антропогенного впливу на лісопарк “Ялівщина”.

Начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко під час виступу наголосив, що “перлину Чернігова – урочище Ялівщина – треба зберегти”, а задля цього, на його думку, варто обмежити доступ людей, які засмічують цю територію, залишають після себе пляшки та бляшанки, розпалюють багаття, вигулюють собак і не прибирають за тваринами. Прозвучала також думка, що для відпочинку чернігівців варто більше використовувати Кордівку, однак цей мальовничий лісопарк треба розчистити та відповідно облаштувати.

В. Брайко зазначив також, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, це понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. м, а нормативний показник – 20 кв. м на одну людину. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходиться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

З усього вищевказаного напрошується висновок, що “Ялівщину” варто зберегти в природному стані. Для цього логічним кроком було в надати “перлині Чернігова” статус регіонального ландшафтного парку. Однак, як повідомляли місцеві ЗМІ, Чернігівська міська влада має інший намір (і вже готовий детальний план) – створити в “Ялівщині” культурно-розважальний парк (з закладами харчування, стоянками для автомобілів, спортивними майданчиками). Яким же чином буде зменшуватися “антропогенний вплив”? На це питання ні В.Брайко, ні заступник Чернігівського міського голови М.Сенькович відповісти не змогли.

Зате столичні науковці, які взяли участь у “круглому столі”, а саме – президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський – висловили думку, що “Ялівщина” має залишатися “перлиною Чернігова”. Фахівці побували на цьому об’єкті, щоб ознайомитися зі станом зелених насаджень й надати свої рекомендації щодо їх збереження. За їх словами, Ялівщина – унікальне явище на теренах України.

Вікторія Кудіна

Останні новини Чернігівщини

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх,  засуджено до 5 років позбавлення волі

Винуватця ДТП, в якій постраждало двоє неповнолітніх, засуджено до 5 років позбавлення волі 08:46

Судовий розгляд резонансної дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 5 лютого 2020 року, завершено. Публічне обвинувачення стосовно 21-річного уродженця Броварського району Київської області підтримували у суді прокурори Чернігівської обласної прокуратури.

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів

Поліція затримала іноземця за розповсюдження порнографічних матеріалів 08:35

Поліцейські встановили особу підозрюваного у ввезенні в Україну та розповсюдженні на її території предметів порнографічного характеру.

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни

Новгород-Сіверський район: піротехніками знищено ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни 08:20

29 вересня о 13:50 групою піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області знищено у встановленому порядку ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни.

До Дня усиновлення. ДОВІДКА

До Дня усиновлення. ДОВІДКА 08:16

Щороку 30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Цей день є символом милосердя і добра по відношенню до людей, які небайдужі до чужої долі.

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек

30 вересня - Всеукраїнський День бібліотек 08:12

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань.