Ялівщина – для простих людей чи багатіїв?
Про збереження та відтворення зелених зон Чернігова говорили учасники “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді. Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд”. І серед питань, які розглядалися, було, зокрема, таке “Шляхи зменшення антропогенного впливу на лісопарк “Ялівщина”.

Начальник КП “Зеленбуд” Володимир Брайко під час виступу наголосив, що “перлину Чернігова – урочище Ялівщина – треба зберегти”, а задля цього, на його думку, варто обмежити доступ людей, які засмічують цю територію, залишають після себе пляшки та бляшанки, розпалюють багаття, вигулюють собак і не прибирають за тваринами. Прозвучала також думка, що для відпочинку чернігівців варто більше використовувати Кордівку, однак цей мальовничий лісопарк треба розчистити та відповідно облаштувати.
В. Брайко зазначив також, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, це понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. м, а нормативний показник – 20 кв. м на одну людину. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходиться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.
З усього вищевказаного напрошується висновок, що “Ялівщину” варто зберегти в природному стані. Для цього логічним кроком було в надати “перлині Чернігова” статус регіонального ландшафтного парку. Однак, як повідомляли місцеві ЗМІ, Чернігівська міська влада має інший намір (і вже готовий детальний план) – створити в “Ялівщині” культурно-розважальний парк (з закладами харчування, стоянками для автомобілів, спортивними майданчиками). Яким же чином буде зменшуватися “антропогенний вплив”? На це питання ні В.Брайко, ні заступник Чернігівського міського голови М.Сенькович відповісти не змогли.
Зате столичні науковці, які взяли участь у “круглому столі”, а саме – президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський – висловили думку, що “Ялівщина” має залишатися “перлиною Чернігова”. Фахівці побували на цьому об’єкті, щоб ознайомитися зі станом зелених насаджень й надати свої рекомендації щодо їх збереження. За їх словами, Ялівщина – унікальне явище на теренах України.
Вікторія Кудіна
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.