Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 07:12:18

Фонд соціального страхування інформує

18.02.2013   16:58Агенцiя

Наш співрозмовник – завідувач юридичного відділу виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності – Грищенко Олександр Вікторович.

Грищенко Олександр

Грищенко Олександр

- Олександре Вікторовичу, скажіть будь-ласка, яка роль відведена Фонду в частині контролю за дотриманням норм чинного законодавства у сфері соціального страхування?

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності забезпечує надання допомог з тимчасової непрацездатності, вагітності і пологів, на поховання, послуг з оздоровлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей.
Статтею 28 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 року № 2240 передбачено здійснення контролю за дотриманням порядку використання страхувальниками коштів Фонду, достовірністю поданих ними та застрахованими особами відомостей.

Кошти, спрямовані на фінансування всіх видів допомог в області, збільшуються щороку у відповідності до зростання рівня оплати праці. У 2012 році на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг, направлено 124 млн. грн., тоді як у 2011 році – 114 млн. грн.

Отже, природною є необхідність проведення контрольних заходів з перевірки правомірного, ефективного та цільового використання коштів страхувальниками, а також відшкодування збитків, заподіяних бюджету Фонду. Виконавчою дирекцією Чернігівського обласного відділення Фонду і його робочими органами використовуються всі можливості щодо упередження незаконного заволодіння коштами Фонду. Розроблено дієві заходи для протидії зловживанням, в ході яких опротестовуються всі спроби присвоїти страхові кошти.

Контроль і подальше формування філософії страхувальника про безперспективність намірів діяти всупереч норм чинного законодавства у сфері соціального страхування є одним з пріоритетних завдань.

- Сьогодні роботодавці залучають вагітних жінок у так звані „шахрайські схеми”. Чи є така проблема в Чернігівській області?

Дійсно, декілька років тому в області була ситуація, коли суб’єкти підприємницької діяльності чи господарювання за злочинними схемами укладали з вагітними жінками трудові договори за декілька днів до початку відпустки по вагітності та пологах. Вони встановлювали їм необґрунтовано високі посадові оклади і виплачували премії, які значно перевищували заробітну плату інших працівників і керівника організації. Сумарно зарплата найманих вагітних жінок дорівнювала або наближалась до максимальних розмірів доходу, з якого справляються страхові внески і розраховується допомога (тобто штучно завищувався середній заробіток). Професійного досвіду і навичок для встановлення такого окладу в них не було.

Отже, згадані суб’єкти, не стільки були зацікавлені у працевлаштуванні вагітних, скільки в отриманні у такий спосіб невиправдано великих коштів із Фонду у вигляді відшкодування на виплату допомоги по вагітності і пологах.

При виявленні фактів виплати допомоги у великих розмірах працівниками робочих органів Фонду, по кожному випадку здійснювалися тематичні перевірки страхувальників і, в разі підозри на зловживання та вбачаючи ознаки шахрайства, пов’язаних з такими виплатами, матеріали направлялися для перевірок до правоохоронних органів. З грудня 2008 року фінансування витрат по „шахрайських схемах” було припинено.

Сьогодні цю проблему подолано, завдяки здійсненню контролю за кожним випадком нарахування допомоги у значних розмірах.

Глибоко переконаний, що кардинально вирішити її можливо лише шляхом внесення відповідних змін до Закону України № 2240, а саме „Сума допомоги по вагітності та пологах за весь період відпустки не повинна перевищувати суму заробітної плати (доходу), з якої сплачені страхові внески до Фонду, отриманої застрахованою особою за останні 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку, крім випадків, коли застрахована особа не отримувала заробітну плату у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

У всіх випадках сума допомоги по вагітності та пологах в розрахунку на місяць для застрахованої особи не може бути менше розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку”.

Розмовляла Вікторія Дудко

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини