Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 5 жовтня, 21:27:49

Розвиток співпраці між податковою та бізнесом

08.02.2013   14:37

Зустрічі з суб’єктами господарської діяльності, які сприяють вирішенню невідкладних питань і розвитку співпраці між податковою та бізнесом є важливими заходами, проводимими міськими податківцями.

Марухленко Олександр

Марухленко Олександр

Наразі запроваджено низку нововведень, спрямованих саме на такі цілі. Серед них Єдиний реєстр платників ПДВ, Центр обслуговування платників податків, Центр сертифікації електронних ключів, Центральний офіс з обслуговування великих платників податків, які мають на меті не лише допомогти бізнесу, а й підвищити інвестиційну привабливість країни та інше.

У той же час відпрацьовуються підприємства, які при значних  доходах сплачують мізерні податки.

У ДПІ у м. Чернігові ДПС створена комісія з вивчення причин низької податкової віддачі та збитковості підприємств, на яку запрошуються керівники підприємств, які потребують особливої уваги з боку податкових органів (при значних валових доходах вони декларують податкову віддачу менше 1% та нижче середньогалузевого рівня як по області так і по Україні), де у формі діалогу вивчаються причини такого фінансового стану та визначаються основні перспективні напрямки щодо збільшення надходжень до бюджету.

 Така всебічна співпраця не проходить марно – переважна більшість платників податків усвідомлює та підтримує державні ініціативи податкової служби. З кварталу у квартал простежується тенденція до зменшення кількості збиткових підприємств та задекларованих ними сум збитків. У порівнянні з даними поданої до податкової інспекції звітності, кількість таких підприємств зменшилася на 77, а сума збитків - на 30,4 млн.грн.

Більшість підприємств декларують свою збитковість протягом тривалого  часу, що суперечить принципам ринкової економіки. Адже працювати собі у збиток – це повільно рухатися до банкрутства, чого жоден керівник не повинен допустити. Ось і постає запитання – чи не “штучна” ця збитковість? А підтвердженням цьому свідчать результати проведеної працівниками інспекції контрольно-перевірочної роботи, зменшено збитки на 10,4 млн.грн.

Низьку податкову віддачу також  декларують деякі підприємства торгівлі, що є вкрай недопустимим. До таких  підприємств у податківців особлива увага і контроль за їх діяльністю буде постійним та пильним.

До речі, з початку року податку на прибуток  сплачено  11,2 млн.грн., що на 8,4 млн.грн. більше минулорічного періоду.

Олександр Марухленко, перший заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС

Останні новини Чернігівщини

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя

Ніжинський фаховий медичний коледж відзначив 115-річчя 17:43

Сьогодні у Ніжинському фаховому медичному коледжі — урочисті збори з нагоди 115-ї річниці від дня заснування закладу.

Ніжинська міська лікарня на потреби ЗСУ передала два автомобілі 17:37

Війна згуртувала націю. Кожен українець на своєму місці: на фронті й в тилу самовіддано працює задля нашої Перемоги.

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних?

Нова мінімальна зарплата з 1 жовтня 2022 року: що зміниться для безробітних? 17:24

З 1 жовтня 2022 року в Україні підвищилися соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»).

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота»

Служба судової охорони запускає нову кампанію «Твоя безпека – наша робота» 17:19

29 вересня 2022 року Служба судової охорони (ССО) спільно з Консультативною місією ЄС (КМЄС) в Україні оголосила про запуск нової національної інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини