Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 квітня, 07:21:42

Електронна РРО - звітність - роз'яснення

01.02.2013   10:03

Останні зміни в оподаткуванні стали предметом обговорення на засіданні "круглого столу", який провели міські податківці спільно із завідувачем сектору контролю за проведенням готівковими розрахунками управління податкового контролю ДПС в Чернігівській області І.І.Єсіпенком, представниками сервісних служб міста та підпрємцями.

Міські податківці та суб'єкти господарювання, зокрема, обговорили потенційні законодавчі ініціативи, які мають вдосконалити адміністрування податків, уніфікувати підходи до обліку тощо.

Першим етапом покращення послуг для платників податків - є впровадження  податковою службою можливості подання податкової звітності в електронному вигляді.
З нового року органи ДПС перейшли на приймання в електронному вигляді інформації з РРО. Передбачено запровадження електронної контрольної стрічки РРО та модемів, призначених для передачі копій сформованих РРО розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, що містяться на контрольній стрічці у пам'яті РРО або у приєднаних до них модемів.

Відкриваючи захід начальник ДПІ у м. Чернігові ДПС Федір Уляненко наголосив на тому, що створення контрольної стрічки в електронній формі є інновацією у застосуванні РРО. "Впровадження контрольної стрічки в електронній формі є позитивною тенденцією до спрощення документообігу. По-перше, це надасть можливість суб'єктам господарювання не друкувати на папері і не зберігати протягом 3 років паперову контрольну стрічку РРО, а по-друге дозволить їм, у разі використання сучасної касової техніки, не подавати щомісячно звітність про використання РРО до органу ДПС", - наголосив податківець.

Обговорювалися практичні питання щодо передачі копій розрахункових документів сформованих РРО.

Користувачам касової техніки було рекомендовано звертатися до центрів сервісного обслуговування або виробників реєстраторів розрахункових операцій щодо проведення ними відповідного доопрацювання даної моделі у термін до 01.07.2013 р.

Не оминули і таке питання, як застосування РРО на торгівельних місцях, розташованих у місцевості, де немає стійкого Інтернет - зв'язку. Роз'яснено, що такі питання вирішуються безпосередньо з інформаційними еквайєрами, перелік яких розміщено на сайті ДПСУ. Інформаційний еквайєр - це учасник платіжної системи Національної системи масових електронних платежів з обмеженими функціями, який надає суб'єктам господарювання послуги з технічної підтримки, інформаційного обслуговування згідно із технологією зберігання та збору РРО для органів ДПС. Він отримав від Нацбанку висновок про відповідність зазначеним вимогам та правилам роботи,
Вказаний сервіс значно спростить для підприємців процес формування та надання звітності. Також знизить корупційні ризики за рахунок зменшення прямого спілкування представників бізнесу зі співробітниками податкової. Крім того, надасть можливість скоротити кількість перевірок суб'єктів господарювання за рахунок застосування дистанційного контролю.

"Слід зазначити, що на період освоєння нової технології, а саме до середини 2013 р., до платників податків штрафні санкції застосовуватися не будуть", - закінчив зустріч Ігор Єсіпенко.

 


 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини