Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 червня, 08:55:03

Нове в оподаткуванні прибутку підприємств

30.01.2013   08:16Агенцiя

З 1 січня набули чинності зміни до Податкового кодексу України, які кардинально змінять методику адміністрування податку на прибуток, – про це повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Білазерська під час засідання “круглого столу”, яке днями відбулося у податковому відомстві області.

Насамперед, позитивним є те що суттєво знизилася ставка податку на прибуток – у цьому році вона становитиме 19%. Також, з 2013 року до 2023 року суб’єкти індустрії програмної продукції зможуть застосовувати ставку податку на прибуток у розмірі 5%, – запевнила Ірина Степанівна.

Іще однією новацією є те, що з 1 січня 2013 року декларація з податку на прибуток буде подаватися до податкових органів лише один раз на рік.
За її словами платники податку на прибуток, у яких обсяг доходу за попередній звітний рік перевищує 10 мільйонів гривень, щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній рік.

Водночас є винятки з цих правил – нововведення не стосуватиметься новостворених підприємств; виробників сільськогосподарської продукції; неприбуткових установ та організацій та підприємств, у яких доходи за останній рік не перевищували 10 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що платники податку на прибуток, які починаючи з 2013 року зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески, сплачують у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Також Ірина Степанівна звернула увагу присутніх на те, що переплату з податку на прибуток не можна зарахувати на сплату авансових внесків. Таким чином, в січні-лютому 2013 року сплачені авансові внески з податку на прибуток будуть враховані в зменшення зобов’язань з податку на прибуток лише у декларації за 2013 рік.
Тобто, у лютому місяці надходження до бюджету повинні складатись з двох частин: сплата податку за четвертий квартал 2012 року та авансовий внесок у розмірі 1/9 від суми податкового зобов’язання за 9 місяців 2012 року.

Зміни до податкової декларації, які передбачають здійснення розрахунків авансових внесків у складі річних податкових декларацій, затверджені Наказом МФУ від 05.12.2012 № 1281 та зареєстровані в Міністерстві юстиції від 26.12.2012 року за № 2192.

Іще однією новацією є те, що у звітності платників податку на прибуток підприємств враховуватимуться податкові різниці (п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу), тобто різниці, які виникають між оцінкою та критеріями визначення доходів, витрат, активів і зобов’язань за правилами бухгалтерського та податкового обліку. Таким чином, це нововведення є ще одним кроком на шляху до уніфікації податкового та бухгалтерського обліку.


Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2

Шахтар (Донецьк) - Десна (Чернігів) 3:2 19:12

Голи: Фернандо, 4, Марлос, 26, 51 - Фаворов, 32, Будківський, 89.

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА

Будівельна діяльність Чернігівщини у січні–квітні 2020 року. ДОВІДКА 14:02

У січні–квітні 2020 р. обсяг виробленої будівельної продукції (виконаних будівельних робіт) підприємствами області склав 500 млн.грн.

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна

Віталій Загайний офіційно представив голову Ніжинської РДА - Григорія Ковтуна 13:41

5 червня Віталій Загайний, перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, представив активу Ніжинського району Григорія Ковтуна, новопризначеного голову Ніжинської РДА.

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію

Чернігівщина +5 хворих на коронавірусну інфекцію 13:31

Захворіли по одному жителю Ніжинського та Козелецького районів, а також двоє жителів Чернігівського – усі вони лікуються вдома. П’ятого хворого – жителя Чернігова, госпіталізували.

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів

Чернігівщина – лідер за кількістю природоохоронних об’єктів 13:28

В області налічується 674 об’єкти природо-заповідного фонду, загальною площею майже 263 тисячі гектарів.

АНОНСИ ПОДІЙ