Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 квітня, 07:23:28

Нове в оподаткуванні прибутку підприємств

30.01.2013   08:16Агенцiя

З 1 січня набули чинності зміни до Податкового кодексу України, які кардинально змінять методику адміністрування податку на прибуток, – про це повідомила начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Білазерська під час засідання “круглого столу”, яке днями відбулося у податковому відомстві області.

Насамперед, позитивним є те що суттєво знизилася ставка податку на прибуток – у цьому році вона становитиме 19%. Також, з 2013 року до 2023 року суб’єкти індустрії програмної продукції зможуть застосовувати ставку податку на прибуток у розмірі 5%, – запевнила Ірина Степанівна.

Іще однією новацією є те, що з 1 січня 2013 року декларація з податку на прибуток буде подаватися до податкових органів лише один раз на рік.
За її словами платники податку на прибуток, у яких обсяг доходу за попередній звітний рік перевищує 10 мільйонів гривень, щомісяця сплачуватимуть авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній рік.

Водночас є винятки з цих правил – нововведення не стосуватиметься новостворених підприємств; виробників сільськогосподарської продукції; неприбуткових установ та організацій та підприємств, у яких доходи за останній рік не перевищували 10 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що платники податку на прибуток, які починаючи з 2013 року зобов’язані сплачувати щомісячні авансові внески, сплачують у січні-лютому 2013 року авансовий внесок з цього податку у розмірі 1/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за дев’ять місяців 2012 року.

Також Ірина Степанівна звернула увагу присутніх на те, що переплату з податку на прибуток не можна зарахувати на сплату авансових внесків. Таким чином, в січні-лютому 2013 року сплачені авансові внески з податку на прибуток будуть враховані в зменшення зобов’язань з податку на прибуток лише у декларації за 2013 рік.
Тобто, у лютому місяці надходження до бюджету повинні складатись з двох частин: сплата податку за четвертий квартал 2012 року та авансовий внесок у розмірі 1/9 від суми податкового зобов’язання за 9 місяців 2012 року.

Зміни до податкової декларації, які передбачають здійснення розрахунків авансових внесків у складі річних податкових декларацій, затверджені Наказом МФУ від 05.12.2012 № 1281 та зареєстровані в Міністерстві юстиції від 26.12.2012 року за № 2192.

Іще однією новацією є те, що у звітності платників податку на прибуток підприємств враховуватимуться податкові різниці (п. 1 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу), тобто різниці, які виникають між оцінкою та критеріями визначення доходів, витрат, активів і зобов’язань за правилами бухгалтерського та податкового обліку. Таким чином, це нововведення є ще одним кроком на шляху до уніфікації податкового та бухгалтерського обліку.


Відділ взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини