Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 02:54:41

Лікарі забунтували проти "кулуарної" медичної реформи

29.01.2013   10:43Агенцiя

У Куликівці забунтували люди в білих халатах. Свій протест надіслали керівництву району та області. Вимагають звільнення головного лікаря, оскільки вона, на їхню думку, зайнялася медичним реформуванням у районі без їхньої участі

Ділиться наболілим завідуюча поліклінікою Оксана Хорошок

Ділиться наболілим завідуюча поліклінікою Оксана Хорошок


Що трапилося? Медична ж реформа ініційована в Києві та планується в міністерських кабінетах. На місцях виконують лише вказівки, спущені згори. В Куликівці вже не діє пологове відділення. Породілей відвозять народжувати до Чернігова. З одного боку, їм стало гірше, бо далеко. А з другого, в райцентрі немає тих можливостей, кваліфікованих лікарів при виникненні складної ситуації. Дільничні лікарні недавно перепрофільовані в амбулаторії. З 1 січня місцева швидка допомога відійшла у підпорядкування до Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф...

Минулої п’ятниці, 25 січня, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін зустрівся з протестувальниками, колективом Куликівської центральної лікарні, й повідомив, що фактично до серпня в Куликівці потрібно створити центр первинної медично-санітарної допомоги. Зазначимо, що останній і викликав острах у медиків, їхній протест і конфронтаційний настрій.

— Ми розуміємо, що реформуватися потрібно, — сказав завідувач хірургічного відділення ЦРЛ Валерій Годяєв. — Це незворотний процес. Але його треба робити по-людськи: з нами рахуватися, а не утворювати нову структуру за нашими спинами.

Людей обурило, що керівництво медичного закладу «у вузькому колі» формувало новий штатний розпис центру. Новоутворена структура повинна розпочати повноцінну роботу з 1 січня 2014 року. До неї відійдуть дільничні амбулаторії, усі ФАПи. Що буде з центральною районною лікарнею? Як при цьому функціонуватиме поліклініка? Де працюватимуть хірурги? Чи створюватимуться дві бухгалтерії, діятимуть два головні лікарі? Як поділиться медичний бюджет? На ці та інші запитання ще немає чітких відповідей.

Володимир Пулін водночас запевнив, що лікарям і медсестрам нема чого хвилюватись, усім знайдеться робота. Справді, нині в районі працює 35 лікарів, з них у самому райцентрі — 28. За підрахунками завідуючої поліклінікою Оксани Хорошок, лише 10 з них не пенсіонери.

— Років через п’ять половина з них знову ж таки перейде межу пенсійного віку, — пояснила вона.

Отже, вочевидь проблема кадрового дефіциту не за горами. З виникненням госпітального округу на базі ЦРЛ очікується утворення в Куликівській лікарні планово-відновного лікування. В ній не передбачається хірургічного, інфекційного відділення. У цьому зв’язку лікарі вже зараз б’ють на сполох: невже з грипом, кишковою інфекцією треба їхати хворому із села в обласний центр?

— У нас у хірургії зараз 25 ліжок, — каже хірург Валерій Годяєв. — Вони всі заповнені. Ну хіба 70-річну жінку з переломом ноги необхідно везти до Чернігова? А треба ж людину й прокапати тиждень-другий. А є ж ще такі дрібниці, як нариви, трофічні язви.

Зрозуміло, до створення госпітального округу ще не дійшло. І ці «робочі» проблеми, можливо, успішно будуть розв’язані у ході реалізації медичної реформи. Попри економію фінансів, вона все-таки повинна дати насамперед жителям сільської місцевості надію, що вони не залишаться наодинці зі своїми хворобами.

Куликівський район, Чернігівської області.

ДО РЕЧІ

Основу матеріально-технічної бази Куликівської ЦРЛ становлять чотири лікувально-профілактичні корпуси. Лікарня оснащена сучасною діагностичною апаратурою: фіброгастроскопом, цифровим флюорографом, електрокардіографами, ультразвуковим діагностичним комплексом, наркозно-дихальною апаратурою, монітором основних показників стану хворого, концентратором кисню та ін.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад 18:56

Постанову підтримали усі члени Комісії.

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми "U-LEAD" розповів про свою роботу громадам 15:45

«Місцеве самоврядування глибоко укорінене у демократичній ментальності українців, що документально було виражено у Магдебурзькому праві ще 600 років тому. Громади Прилук, Березної та Чернігова, представники яких сьогодні є учасниками нашого заходу, вже тоді були наділені цим правом.

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений 15:35

Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, завершується. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття.

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян 15:28

Анатолій Лінник провів черговий особистий прийом громадян. Це ще один елемент відкритості влади та здійснення постійного діалогу з громадою.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину 15:20

Дмитро Разумков відвідав Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у місті Батурин, заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія», ТОВ «ПЕТ Технолоджиз» та Чернігівську швейну фабрику «Елегант», Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів.