Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 квітня, 02:05:31

Лікарі забунтували проти "кулуарної" медичної реформи

29.01.2013   10:43Агенцiя

У Куликівці забунтували люди в білих халатах. Свій протест надіслали керівництву району та області. Вимагають звільнення головного лікаря, оскільки вона, на їхню думку, зайнялася медичним реформуванням у районі без їхньої участі

Ділиться наболілим завідуюча поліклінікою Оксана Хорошок

Ділиться наболілим завідуюча поліклінікою Оксана Хорошок


Що трапилося? Медична ж реформа ініційована в Києві та планується в міністерських кабінетах. На місцях виконують лише вказівки, спущені згори. В Куликівці вже не діє пологове відділення. Породілей відвозять народжувати до Чернігова. З одного боку, їм стало гірше, бо далеко. А з другого, в райцентрі немає тих можливостей, кваліфікованих лікарів при виникненні складної ситуації. Дільничні лікарні недавно перепрофільовані в амбулаторії. З 1 січня місцева швидка допомога відійшла у підпорядкування до Чернігівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф...

Минулої п’ятниці, 25 січня, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін зустрівся з протестувальниками, колективом Куликівської центральної лікарні, й повідомив, що фактично до серпня в Куликівці потрібно створити центр первинної медично-санітарної допомоги. Зазначимо, що останній і викликав острах у медиків, їхній протест і конфронтаційний настрій.

— Ми розуміємо, що реформуватися потрібно, — сказав завідувач хірургічного відділення ЦРЛ Валерій Годяєв. — Це незворотний процес. Але його треба робити по-людськи: з нами рахуватися, а не утворювати нову структуру за нашими спинами.

Людей обурило, що керівництво медичного закладу «у вузькому колі» формувало новий штатний розпис центру. Новоутворена структура повинна розпочати повноцінну роботу з 1 січня 2014 року. До неї відійдуть дільничні амбулаторії, усі ФАПи. Що буде з центральною районною лікарнею? Як при цьому функціонуватиме поліклініка? Де працюватимуть хірурги? Чи створюватимуться дві бухгалтерії, діятимуть два головні лікарі? Як поділиться медичний бюджет? На ці та інші запитання ще немає чітких відповідей.

Володимир Пулін водночас запевнив, що лікарям і медсестрам нема чого хвилюватись, усім знайдеться робота. Справді, нині в районі працює 35 лікарів, з них у самому райцентрі — 28. За підрахунками завідуючої поліклінікою Оксани Хорошок, лише 10 з них не пенсіонери.

— Років через п’ять половина з них знову ж таки перейде межу пенсійного віку, — пояснила вона.

Отже, вочевидь проблема кадрового дефіциту не за горами. З виникненням госпітального округу на базі ЦРЛ очікується утворення в Куликівській лікарні планово-відновного лікування. В ній не передбачається хірургічного, інфекційного відділення. У цьому зв’язку лікарі вже зараз б’ють на сполох: невже з грипом, кишковою інфекцією треба їхати хворому із села в обласний центр?

— У нас у хірургії зараз 25 ліжок, — каже хірург Валерій Годяєв. — Вони всі заповнені. Ну хіба 70-річну жінку з переломом ноги необхідно везти до Чернігова? А треба ж людину й прокапати тиждень-другий. А є ж ще такі дрібниці, як нариви, трофічні язви.

Зрозуміло, до створення госпітального округу ще не дійшло. І ці «робочі» проблеми, можливо, успішно будуть розв’язані у ході реалізації медичної реформи. Попри економію фінансів, вона все-таки повинна дати насамперед жителям сільської місцевості надію, що вони не залишаться наодинці зі своїми хворобами.

Куликівський район, Чернігівської області.

ДО РЕЧІ

Основу матеріально-технічної бази Куликівської ЦРЛ становлять чотири лікувально-профілактичні корпуси. Лікарня оснащена сучасною діагностичною апаратурою: фіброгастроскопом, цифровим флюорографом, електрокардіографами, ультразвуковим діагностичним комплексом, наркозно-дихальною апаратурою, монітором основних показників стану хворого, концентратором кисню та ін.

Павленко Сергій, "Голос України"

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ

Ніжин: щотижнева розширена оперативна нарада при міському голові. Інформація керівників медичних установ 13:55

6 квітня відбулась щотижнева розширена оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника. На період карантинного режиму змінений формат наради, щоб мінімізувати перебування великої кількості людей.

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів

У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів 13:49

У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області

Поліцейські інформують: ТОП-3 аварійно-небезпечних ділянок Чернігівської області 13:45

За поліцейською статистикою, аварії на Чернігівщині найчастіше траплялися у світлий час доби. За видами транспорту учасниками ДТП у 83,5% були легкові автівки, у 10,5% – вантажівки та у 6% мототранспорт.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:22

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники врятували 1 особу та 274 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 11:14

Упродовж минулого тижня з 30 березня по 6 квітня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 196 чоловік особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.