Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 15:18:34

“Вечір української симфонічної музики” разом з оркестром “Філармонія”

28.05.2024   10:58Агенцiя

Симфонічна музика – складний і, разом з тим, чи не найбільш емоційно багатий вид музичного мистецтва. В Україні початок становлення симфонічної музики відносять до XVIII сторіччя, а періодом її розквіту вважається століття минуле.

26 травня 2024 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача представив глядачам велику концертну програму “Вечір української симфонічної музики”. У проєкті прозвучали твори вітчизняних композиторів саме XVIII і XX століть — композиторів, які творили часто далеко від Батьківщини.


У першому відділенні глядачі мали змогу почути три симфонії (№№ 1, 2 і 3) Максима Березовського. Ще донедавна ці твори вважалися втраченими. Партитура першої симфонії була знайдена в архівах Ватикану, а згодом видатний український диригент Кирило Карабиць віднайшов комплекти партій другої і третьої симфоній у Національному архіві Франції у Парижі. Кирило Карабиць відреставрував і відредагував партитури. Нині ж шедеври Максима Березовського прозвучали зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру у виконанні оркестру “Філармонія”.
У другому відділенні концертної програми були виконані знакові для вітчизняної симфонічної музики твори – Концерт для чембало та струнного оркестру Дмитра Бортнянського (солістка — Ольга Шадріна), Сюїта для струнного оркестру “Дитинство” та Австрійська сюїта Сергія Борткевича. Завершила програму знаменита “Мелодія” Мирослава Скорика.

Пресцентр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини