Музика Бетховена знову на сцені Філармонійного центру
Вечір класичної музики 11 листопада 2023 рокуу Чернігівському обласному філармонійному центрі був присвячений творчості всесвітньовідомого німецького композитора і піаніста Людвіга ван Бетховена.
У виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) прозвучали два ранні твори класика, написані ним у 1800 році.
У першому відділенні музиканти виконали Концерт для фортепіано з оркестром № 3 до мінор, oп. 37. Цей твір вважається віхою в розвитку класичного концертного жанру. Адже в ньому Бетховен почав інтегрувати фортепіано не просто як супровідний інструмент. Фортепіано в концерті виконує роль повноцінного соліста, що взаємодіє з оркестром на рівних. Під час концерту у філармонійному центрі з цим завданням чудово впорався талановитий київський піаніст Владислав Назаренко. Його інтерпретація бетховенського шедевру знайома чернігівським слухачам. Адже він не вперше виступає в Чернігові саме з цим концертом. Два роки тому під час ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики “Сіверські музичні вечори”, що був присвячений 250-річчю Людвіга ван Бетховена, Владислав Назаренко вразив публіку властивою саме йому неповторною манерою виконання.
У другому відділенні концерту у виконанні Академічного симфонічного оркестру «Філармонія» прозвучав ще один твір Бетховена - Симфонія № 1 до мажор, оп. 21. Музикознавці вважають його важливим етапом в музичній спадщині композитора. Не зважаючи на те, що симфонія значною мірою продовжила музичні традиції, закладені Гайдном і Моцартом, вона чітко окреслила особливості авторського стилю молодого Бетховена. І до сьогодні цей твір залишається популярним серед слухачів і одним із найчастіше виконуваних на сцені.
Під час концерту музиканти та відвідувачі філармонійного центру хвилиною мовчання вшанували пам’ять воїнів, які загинули, захищаючи незалежність і цілісність України в боях з російськими агресорами.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Майже 2500 українців уже скористалися консультаціями в Офісах податкових консультантів 17:05
З моменту запуску роботи Офісів податкових консультантів консультації отримали вже близько 2500 осіб. Про це повідомила в. о. Голови Державної податкової служби України Леся Карнаух.

Профтехи та коледжі запрошують долучитись до проєкту з розвитку соціального підприємництва 16:59
Проєкт StudBiz оголошує OPEN-CALL для закладів професійної та фахової передвищої освіти. 20 відібраних закладів-учасників отримають повний супровід, менторство, юридичну підтримку та грант на відкриття соціального бізнесу у своїх стінах.
На Чернігівщині поліція затримала зловмисника з партією наркозілля вагою 8 кілограмів 16:50
Поліцейські затримали наркодилера, який у Ніжинському районі створив приховану у кукурудзяному полі наркоплантацію з вирощування конопель та збував по всій Україні готові до вживання партії марихуани. Затриманого поміщено під варту.
Поліція Чернігівщини затримала злочинне угруповання підозрюваних у грабежі, серійних крадіжках з агропідприємств і угоні авто 16:43
Поліцейські затримали групу зловмисників, які підозрюються у пограбуванні і крадіжці з агропідприємств, а також в угоні легкового автомобіля. Затриманим повідомили про підозру, їх поміщено під варту.

Чернігівська область виділяє на підтримку Сил безпеки та оборони більше мільярда гривень 16:40
За дорученням Президента України Володимира Зеленського області і громади системно реалізовують державну й регіональні стратегії, спрямовані на підтримку Сил оборони та безпеки. Чернігівщина – не виняток.