Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 30 листопада, 22:51:07

З історії Чернігівської фортеці

10.10.2011   07:47Агенцiя

Чернігівська фортеця мала стратегічне значення. Ще з давніх часів вона постала на території стародавнього Чернігова. За все своє існування, і до кінця XVІІІ століття, фортеця виконувала оборонну функцію.

Відомо, що на території Чернігова оборонні укріплення з’явились ще у давньоруський час.
Оборонні укріплення мали глибокий рів, дерев’яну стіну з декількома брамами та вежами.

Власне, вони оточували центр міста – дитинець (територія сучасного Валу).

Як відомо, у жовтні 1239 року Чернігів був спалений монголо-татарами.

Починаючи з середини XІV століття територія сучасної Чернігівщини потрапила під владу Литви. На початку XVІ століття Чернігівщина увійшла під владу Москви.

На початку XVІІ століття, місто Чернігів було захоплено і спалено одним з загонів польського війська на чолі з Горностаєм. З 1618 року Чернігів опинився під владою Речі Посполитої.

На початку національно-визвольної війни у 1648 році мешканці Чернігова оволоділи міською цитаделлю. Саме в ній був розташований польський гарнізон і знаходилась місцева шляхта. З цього часу місто стає центром Чернігівського полку. Чернігівська фортеця була в цей час відбудована. У 1651 році фортеця витримала облогу литовського війська Я. Радзівілла.

У ІІ половині XVІІ століття у Чернігові був розміщений російський гарнізон. Чисельність гарнізону, за даними джерел становила у 60-х роках XVІІ століття – 1.200 чоловік.

Впродовж XVІІІ століття Чернігівська фортеця вдосконалювалась. Цікаво, що у 1706 році укріплення Чернігова інспектував Петро І. Робив він це у зв’язку з наступом армії шведського короля Карла XІІ.

Історичні джерела подають цікаву інформацію. Остаточно фортеця припинила своє існування у 1799 році. Але від колишнього озброєння чернігівської фортеці залишилось тільки чотири старі чавунні гармати. У 1896 році вони були встановлені на лафети, трохи згодом ще вісім гармат опинились на Валу.

Данило Рига, “Чернігів стародавній”

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно

Чернігів: дистанційне навчання учнів 5-11 класів шкіл продовжено до 11 грудня включно 18:44

Таке рішення ухвалено у зв'язку із збільшенням кількості хворих на коронавірус в місті.

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду

Чернігівський окружний адміністративний повідомляє про встановлення особливого режиму роботи для суддів та працівників апарату суду 18:21

Відповідно до постанов територіальних виборчих комісій про призначення (оголошення) повторних виборів депутатів сільських рад та виборів міського голови (далі – повторних виборів) на неділю, 17 січня 2021 року, призначено повторні вибори.

Виявлено 221 новий випадок COVID-19

Виявлено 221 новий випадок COVID-19 16:43

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 30 листопада в області зафіксовано 221 новий випадок COVID-19.

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень

Викрито факт ухилення від сплати ПДВ та нанесення збитків державі на 22 млн гривень 15:10

За даними матеріалами зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтею 212 КК України. Наразі тривають слідчі дії.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 12:56

Упродовж минулого тижня з 23 по 30 листопада щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 192 чоловіка особового складу та 61 одиниця спеціальної техніки.