Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 жовтня, 17:20:48

У Чернігові відкрилася виставка, присвячена аварії на ЧАЕС

04.12.2012   15:38

У Чернігівському обласному палаці для дітей та юнацтва відкрилася виставка, присвячена аварії на ЧАЕС – “Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє”.

відкрилася виставка, присвячена аварії на ЧАЕС

відкрилася виставка, присвячена аварії на ЧАЕС

Як повідомила під час відкриття представник організаторів заходу, референт Дортмундського міжнародного освітнього центру (Німеччина) Любов Негатіна, виставка створена до 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи та експонувалася у європейський містах.

“Неодноразово ліквідатори питали нас, чому виставка є для Європи і чому немає її в Україні”, – сказала Л. Негатіна, уточнивши, що з квітня виставка мандрує містами України. Також вона зазначила, що у європейських країнах ліквідаторів називають “забутими рятівниками”, тож слід зробити все для того, аби про їхній подвиг пам’ятали наступні покоління.

У Чернігові у відкритті виставки взяли участь керівники області та міста – заступник голови Чернігівської ОДА Віктор Геращенко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробко, заступник міського голови Станіслав Віхров, а також учасники ліквідації аварії на ЧАЕС, школярі і представники громадськості.

У своєму виступі С. Віхров назвав символічним, що виставка відкривається напередодні Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, що відзначається 14 грудня, коли завершилося зведення об’єкту укриття.

“Основною метою сьогоднішньої виставки є запобігти забуттю Чорнобиля. Поки що аварія на ЧАЕС не стала для нас минулим і не стане такою у найближчі роки. Спадок трагедії, навіть попри наші бажання, буде залишатися з нами на багато поколінь уперед”, – підкреслив заступник міського голови.

Загалом виставка демонструє аспекти руху солідарності, що склався в Європі після Чорнобиля. І разом з тим, спонукає замислитися про нову енергетичну політику, про те, як використовуються екологічні та енергетичні ресурси. У виставці, крім фотографій та інформаційних матеріалів, використано свідчення ліквідаторів та свідків атомної катастрофи.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові під час дронової атаки 12 жовтня поранено п’ятьох цивільних 11:21

Протягом минулої доби ворог 36 разів обстрілював Чернігівщину. Під атаками – 23 населені пункти. Більшість обстрілів – переважно FPV-дрони та скиди з БпЛА у прикордонні. Також армія рф застосовувала ударні дрони різних модифікацій.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:14

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

"Любеч. Ілюстрована історія" презентована в бібліотеці 11:09

9 жовтня 2025 року у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація науково-популярного видання "Любеч. Ілюстрована історія", авторами якої є любечани Сергій Граб та Анатолій Федорченко.

Infocrime Чернігів: маніпуляції та фейки вересня 11:06

За перший місяць моніторингу проєктом Infocrime Чернігів було виявлено 273 матеріали, що містять ознаки маніпуляцій або є фейками.

Пільги на комуналку для військових із Чернігова: хто має право та як оформити — пояснюють юристи

Пільги на комуналку для військових із Чернігова: хто має право та як оформити — пояснюють юристи 10:53

Чернігівці військові, які боронять Україну та мають статус учасників бойових дій, можуть отримати знижку на оплату комунальних послуг. Як оформити пільгу та які документи потрібні — роз’яснюють експерти Юридичного Гончаренко центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини