Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 грудня, 13:26:05

У Чернігові громадський діяч із Суринаму підтримав Україну у війні з російським агресором

25.07.2022   09:14Агенцiя

22 липня до Чернігова завітав із візитом демонстрації підтримки України у війні з російським агресором Джейсон Хок Мен Чой, громадський діяч із Республіки Суринам, співкоординатор проекту «Суринамський інфлюкс» разом із Юрієм Косенком, головою правління ГО «Українська Ініціатива».

Цей захід було організовано ГО «Українська Ініціатива» за сприяння чернігівського представництва Українського інституту національної пам’яті та обласної військової адміністрації. Нагадаємо, що ця ГО та Департамент культури і туризму, національностей та релігій ОДА ще кілька років тому підписали та активно реалізують меморандум про співпрацю за напрямом національно-патріотичного виховання.

Біля пам’ятника гетьману України Івану Мазепі на Валу гості зустрілися з Людмилою Замай, директоркою Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної військової адміністрації та Юрієм Ткачем, директором Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Ґалаґана.

Джейсон Хок Мен Чой висловив безумовну підтримку героїчній боротьбі Українського народу за свою свободу та незалежність проти російського агресора, абсолютну впевненість перемоги України в цій війні.

Він передав представниці української влади для закладів культури постери про лідера Організації Українських Націоналістів, символа українського спротиву Степана Бандеру, підготовлені мовами сранан тонго, китайською та українською.

Завдяки цьому просвітницькому візиту до Чернігова також потрапили постери про видатних діячів Суринаму, підготовлені відповідно проєкту «Суринамський інфлюкс» ГО «Українська Ініціатива» разом із Джейсоном Хок Мен Чоєм:

— цьогорічний пам’ятний календар «Квасімукамба (Граман Квасі) 1692-1787» до 330-річчя від дня народження всесвітньо відомого суринамського ботаніка;

— інформаційний плакат «Генрі Франс де Зіл (1916-1975)» про видатного суринамського поета, дослідника історії та культурної спадщини Суринаму, автора другого куплету гімну Суринаму, написаного мовою сранан тонго.

Юрій Ткач представив гостям виставку малюнків-плакатів «Не на тих напали» ніжинської художниці Катерини Васечко, які допомагають боротися із фейками та страхами.

Джейсон Хок Мен Чой висловив захоплення пам’ятниками історії та архітектури на Валу, сфотографувався біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Він із обуренням і сумом реагував на візуальні «пам’ятки» російських варварських обстрілів об’єктів культури, наслідки руйнувань у місті-герої.

В офісі представництва Українського інституту національної пам’яті він разом із Юрієм Косенком також передав постери про Степана Бандеру та видатних діячів Суринаму. В пам’ять про свою батьківщину пан Чой подарував чернігівцям традиційну сорочку ручної роботи народу ндьюка, одного із унікальних народів Суринаму.

Співробітники подарували іноземному гостю примірники видань Інституту, серед них і мальопис «Оборона Замостя. Легенда про лопату». На їхню думку, такі видання не тільки допоможуть швидше оволодіти українською мовою, а також дадуть можливість краще зрозуміти сутність цієї війни, чому російський агресор, якого так бояться в світі, буде обов’язково переможений українськими оборонцями.   

Сергій Бутко,
Український інститут національної пам’яті

 

 

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини