Чернігівському історичному музею - 116 років!
27 листопада у приміщенні Чернігівського історичного музею ім.Василя Тарновського відбулися урочисті заходи з нагоди 116-ї річниці з дня його заснування.

В урочистостях взяли участь участь в.о заступника начальника головного управління, начальник управління туризму і охорони культурної спадщини облдежадміністрації Алла Кулик, працівники музеїв Чернігова, науковці та громадськість міста.
Під час свого виступу Алла Кулик привітала працівників Чернігівського історичного музею, подякувала їм за плідну, кропітку працю та за дорученням голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка вручила кращим працівникам почесні грамоти та подяки облдержадміністрації.
В свою чергу, директор історичного музею Сергій Лаєвський окреслив здобутки Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, адже саме працівники музею у цьому році доклали максимум зусиль для розвитку музейної справи на Чернігівщині. Зокрема він відмітив, що серед проектів, під час яких у 2012 році яскраво пропагувалося музейне зібрання, варто згадати виставки: «Музичні інструменти народів світу», «Море починається з вітрил», «Пістолет: з історії зброї XVIII – I половини ХХ ст.», «Вітри Березівського поля» та «Кераміка Чернігівщини». Традиційно цікавими, змістовними та інформаційно насиченими стали виставки-звіти: «Нові археологічні відкриття» та «Нові надходження». Також, за словами Сергія Лаєвського, ряд виставкових проектів Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського запам'ятався мешканцям Любеча, які мали змогу оглянути виставку «Павло Полуботок та його доба», землякам-чернігівцям Києва - «Дерево життя чернігівської вишивки», партизанам та учасникам святкування Дня партизанської слави в с. Єліно та «Лісограді» Щорського району, гостям святкування 80-ти річчя утворення Чернігівської області та 210-ої річниці створення Чернігівської губернії.
Під час урочистостей також відбулися презентації нових видань, які щойно побачили світ. Серед них – «Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років та бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий».
«Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років – це рукописний збірник, який зберігається у фондах Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С. Виноградського та містить 92 документи, що стосуються різних аспектів релігійного і світського життя населення Менського намісництва та загалом Лівобережної України.
В свою чергу, бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий» вийшов у серії «Історики та краєзнавці Чернігівщини», яка видається Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Короленка у плідній співпраці з Чернігівським історичним музеєм ім. В.В.Тарновського та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Видання містить 210 найменувань праць Ігоря Ситого за період з 1987-2011 років.
Також гості та учасники свята оглянули виставку «Раритети Василя Тарновського у зібранні музею ім. Василя Тарновського. Документи XVIXVIII століть». Тема данної виставки не випадкова, адже цього року виповнилося 110 років від часу відкриття у Чернігові для відвідувачів Музею українських старожитностей В.В. Тарновського – єдиного у Російській імперії українського музею. На виставці, що діяла тільки один день, представлені унікальні пам'ятки, які з різних причин не демонструються широкому загалу.
cult.gov.ua
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.