Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 вересня, 00:41:14

Чернігівському історичному музею - 116 років!

28.11.2012   15:51Агенцiя

27 листопада у приміщенні Чернігівського історичного музею ім.Василя Тарновського відбулися урочисті заходи з нагоди 116-ї річниці з дня його заснування.

В урочистостях взяли участь участь в.о заступника начальника головного управління, начальник управління туризму і охорони культурної спадщини облдежадміністрації Алла Кулик, працівники музеїв Чернігова, науковці та громадськість міста.
 Під час свого виступу Алла Кулик привітала працівників Чернігівського історичного музею, подякувала їм за плідну, кропітку працю та за дорученням голови обласної державної адміністрації Володимира Хоменка вручила кращим працівникам почесні грамоти та подяки облдержадміністрації.

 В свою чергу, директор історичного музею Сергій Лаєвський окреслив здобутки Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського, адже саме працівники музею у цьому році доклали максимум зусиль для розвитку музейної справи на Чернігівщині. Зокрема він відмітив, що серед проектів, під час яких у 2012 році яскраво пропагувалося музейне зібрання, варто згадати виставки: «Музичні інструменти народів світу», «Море починається з вітрил», «Пістолет: з історії зброї XVIII – I половини ХХ ст.», «Вітри Березівського поля» та «Кераміка Чернігівщини». Традиційно цікавими, змістовними та інформаційно насиченими стали виставки-звіти: «Нові археологічні відкриття» та «Нові надходження». Також, за словами Сергія Лаєвського, ряд виставкових проектів Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського запам'ятався мешканцям Любеча, які мали змогу оглянути виставку «Павло Полуботок та його доба», землякам-чернігівцям Києва - «Дерево життя чернігівської вишивки», партизанам та учасникам святкування Дня партизанської слави в с. Єліно та «Лісограді» Щорського району, гостям святкування 80-ти річчя утворення Чернігівської області та 210-ої річниці створення Чернігівської губернії.

 Під час урочистостей також відбулися презентації нових видань, які щойно побачили світ. Серед них – «Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років та бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий».

 «Протокол, или Потребность» Менського намісництва 1720-1735 років – це рукописний збірник, який зберігається у фондах Сосницького краєзнавчого музею ім. Ю.С. Виноградського та містить 92 документи, що стосуються різних аспектів релігійного і світського життя населення Менського намісництва та загалом Лівобережної України.

 В свою чергу, бібліографічний покажчик «Ігор Михайлович Ситий» вийшов у серії «Історики та краєзнавці Чернігівщини», яка видається Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Короленка у плідній співпраці з Чернігівським історичним музеєм ім. В.В.Тарновського та Чернігівською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України. Видання містить 210 найменувань праць Ігоря Ситого за період з 1987-2011 років.

 Також гості та учасники свята оглянули виставку «Раритети Василя Тарновського у зібранні музею ім. Василя Тарновського. Документи XVIXVIII століть». Тема данної виставки не випадкова, адже цього року виповнилося 110 років від часу відкриття у Чернігові для відвідувачів Музею українських старожитностей В.В. Тарновського – єдиного у Російській імперії українського музею. На виставці, що діяла тільки один день, представлені унікальні пам'ятки, які з різних причин не демонструються широкому загалу.

cult.gov.ua

 

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».