Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 12:36:00

Відкрилася виставка літератури, присвячена 90-річчю від дня народження відомого Чернігівського літератора Кузьми Журби

27.11.2012   11:44Агенцiя

У Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М.Коцюбинського відкрилася виставка літератури, присвячена 90-річчю від дня народження відомого Чернігівського літератора Кузьми Журби.

Народився Кузьма Тимофійович ЖУРБА 11 листопада 1922 року у с. Хрещатому на Козелеччині. Навчався К.Журба у Чернігівському зооветтехнікумі . Багато працював над самоосвітою, зачитувався як художньою, так і науково-філософською літературою. Першого свого вірша Журба надрукував ще 1938 року. Першу ж збірку «Над красунею Десною» Кузьма Тимофійович видав вже 1956 р. Працюючи спершу на радіо, а потім і у «Деснянській Правді», К.Журба вів літературні сторінки, багатьом з молодих літераторів відкрив творчу стежку. Незабаром у нього вийшла книга нарисів «Плем’я Прометеїв» (1960), а наступного року – поетична книжка «Дорога до щастя». Потім були «Серп» (1969), «Яблука падають» (1972). Писав також книжки для дітей. У Хрещатинській школі Козелецького району є куточок, де зібрані матеріали про життєвий та творчий шлях знаного поета.

 Загинув Кузьма Журба у січні 1982 року у автокатастрофі.

Підготував І.Коцюбинський

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

Про державну підтримку та інструменти відновлення підприємств — у діалозі з бізнесом Чернігівщини 10:15

Про можливості відновлення підприємств, що постраждали внаслідок воєнних дій, говорили сьогодні під час робочої наради у межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини