Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 липня, 21:51:47

У столиці Тунісу на виставці представили картини української художниці з Чернігова

20.12.2021   16:45Агенцiя

Роботи української художниці із Чернігова Ярослави Бєлозор представили на виставці картин Les Voyageurs (Мандрівники) у столиці Тунісу, організованій туніською галереєю в партнерстві з паризькою організацією Association Culturelle Illimité

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Серед 18 художників, запрошених на туніську виставку, є картини представниці України  Ярослави Бєлозор, – уточнив куратор виставки туніський візуальний художник Ваді Мхірі (Wadi Mhiri).
За його словами, концепція цього проєкту полягає у тому, щоб забезпечити культурний обмін між молодими художниками Європи та Близького Сходу, зокрема, і в непрості часи пандемії.
“У той час, коли більшість західних країн закривають свої кордони для іноземців, обираючи безпеку, 18 молодих художників вирішили віртуально подорожувати світом і «заселяти його» не власною присутністю, а духовними та структурними цінностями”, – сказав Ваді Мхірі.
За його словами, вперше ця щорічна виставка відбулася у 2018 році в Парижі. Потім її демонстрували у Каїрі та Бейруті. Цього року – Туніс, а потім – Єгипет, Амман та Об'єднані Арабські Емірати.
“Щороку мистецтвознавці та куратори виставки відбирають роботи молодих майстрів пензля та графіки, які можуть показати тенденції у розвитку мистецтва, взаємодію різних шкіл живопису. Цього року представлена й Україна”, - наголосив Ваді Мхірі.
У Ярослави Бєлозор класична манера письма, любов до масляного живопису мастихіном та пензлями, портретів та пейзажів. Вона два роки живе у Єгипті, який приваблює своїм яскравим колоритом.
“На мій погляд, у єгипетській та українській культурах та місцевій символіці є багато спільного. Наприклад символи, які зустрічаються у вишивці та розписах хною. Мені подобається відстежувати збіги та загальні риси таких різних культур. Можу додати, що ця країна надихнула мене активніше зайнятися енергетичним живописом, йогою та медитацією. Природно, це відображається у моїй творчості, що, за словами кураторів виставки, привернула їхню увагу до моїх робіт”, – каже Ярослава.
Любов до незвичайного дівчина успадкувала від свого батька, – відомого в Україні та за кордоном художника Олександра Бєлозора. Він є першим художником на теренах СНД, який почав малювати під водою. Для цього митець сотні разів занурювався в Чорне та Червоне моря, а також у Тихий океан.
Олександр Бєлозор був учасником багатьох мистецьких і спеціалізованих виставок в Україні та за кордоном. За створення картин на максимальній глибині чернігівський художник занесений до "Книги рекордів України" та "Книги рекордів Гіннеса".  На жаль, Олександр Бєлозор помер у віці 54-х років. Сьогодні дочка продовжує справу батька, хоч і в іншій манері.
Серед гостей виставки, які прийшли на урочисте відкриття у відому артгалерею Musk and Amber, були українські дипломати та члени української діаспори у Тунісі.
“В останні два роки у зв'язку з епідемією ковіду українські діячі культури не часті гості у Тунісі, – каже посол України в Туніській Республіці  Володимир Хоманець. – А тим часом ця країна має величезну історичну та культурну спадщину та здатна дати потужний творчий потенціал будь-якому діячеві мистецтва. Чудово, що на цій виставці досвідом обмінюються молоді художники, які своїми роботами вкотре доводять, що живопис – це мова, зрозуміла кожній людині. Сподіватимемося, що й інші художники слідом за Ярославою Бєлозор візьмуть участь у міжнародних виставках у Тунісі”, – наголосив Володимир Хоманець.  
Він також уточнив, що посольство підтримуватиме всі ініціативи творчих діячів з України, спрямовані на співпрацю зі своїми колегами з Тунісу. Ну а сама чернігівчанка готується до наступної виставки, яка відбудеться в Каїрі.
Нагадаємо, у туніському місті Хаммамет з нагоди відзначення тридцятої річниці відновлення Незалежності України та Дня захисників і захисниць України відбувся урочистий захід, у якому взяли участь представники української громади та туніські громадяни, а також представники Посольства України.

 

 

Останні новини Чернігівщини

«єВідновлення» на Чернігівщині: майже половину зі сформованих житлових сертифікатів – вже реалізовано 18:14

Якщо детальніше, то близько 200. Загалом же в області наразі сформовано 486 таких сертифікатів на 691 мільйон гривень (всього подано 925 заяв).

Обласна дитяча лікарня отримала авто швидкої допомоги від волонтерського центру «Квазар» 18:11

Вже не вперше медзаклад отримує допомогу від міжнародних донорів. Вчора ж автопарк лікарні поповнився новою «швидкою» від італійських благодійників.

Вітаємо наших спортсменів з вражаючими досягненнями на чемпіонаті України з маунтенбайку! 12:32

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з велосипедного спорту (маунтенбайку).

За успіхи в навчанні 117 учнів та учениць шкіл Чернігова отримають грошову допомогу

За успіхи в навчанні 117 учнів та учениць шкіл Чернігова отримають грошову допомогу 12:02

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 22 липня погодив надання допомоги за успіхи в навчанні учням та ученицям з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які мають статус члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини